Komentāri
Latvijas sociālo uzņēmēju veiksmes stāsti sarunu festivālā LAMPA

Reach for Change kopā ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju sarunu festivāla LAMPA ietvaros rīkos vispusēju diskusiju par sociālo uzņēmējdarbību un tās nepieciešamību sabiedrībai, papildinot to ar spilgtākajiem veiksmes stāstiem. Diskusijas mērķis ir arī iedrošināt plašāku auditoriju ideju un viedokļu apmaiņai, veicinot sociālās uzņēmējdarbības attīstību Latvijā. Uz tikšanos jau 1. jūlijā plkst. 14.00 Cēsu pilsētas parkā, teltī Spuldze!

Sociālā uzņēmējdarbība ir uzskatāma par neatņemamu sabiedrības daļu. Tas ir viens no veidiem kā veidot tiešo sadarbību starp ikvienu sabiedrības locekli un inovatīvi rast kopīgus risinājumus sociālajām problēmām, kuras valsts un pašvaldība nevar atrisināt. Šodien Latvijā un pasaulē netrūkst entuziastiski noskaņotu sociālo uzņēmēju, kuri spēj rast ilgtspējīgus sociālu problēmu risinājumus, un viņu pašmērķis nav peļņas gūšana.

Sarunu festivāla ”LAMPA” diskusijā par sociālo uzņēmējdarbību piedalīsies: Jevgenija Kondurova (”Reach for Change”), Dana Narvaiša (Cēsu Jaunā sākumskola) un Eva Viļķina (”Cerību Spārni”). Diskusiju vadīs Latvijas Sociālās uzņemējdarbības asociācijas direktore Madara Peipiņa.

Vai sociālā uzņēmējdarbība atšķiras no labdarības, vai varbūt tas ir tikai vēl viens veids, kā optimizēt nodokļus? Kas piešķir sociālajai uzņēmējdarbībai tik lielu nozīmīgumu un kāpēc sociālie uzņēmēji ir vietējie varoņi? Uz šiem un arī citiem jautājumiem diskusijas viesi savas kompetences robežās sniegs atbildes.

J. Kondurova aicina: ”Manuprāt, gaidāmā diskusija ir unikāls veids, kā paplašināt savu redzesloku un padziļinātāk izprast sociālo uzņēmējdarbību no dažādiem aspektiem kopā ar cilvēkiem, kuri reiz, uzsākot paši savu sociālo projektu, ir bijuši sākuma punktā, un tagad jau ir ievērojami attīstījušies. Tāpēc aicinu ikvienu būt atvērtiem, iesaistīties un jautāt, jo tikai tā var visu jauno iepazīt un izprast! Un, iespējams, diskusija kādu no jums iedrošinās uz jaunu mērķu sasniegšanu!”

Tiekamies 1. jūlijā plkst. 14.00 Cēsu pilsētas parkā, teltī ”Spuldze” (tās precīzu atrašanās vietu varat aplūkot festivāla mājaslapā www.festivalslampa.lv)!

Par Reach for Change
Reach for Change ir Zviedrijas bezpeļņas organizācija, kas palīdz sociālajiem uzņēmējiem attīstīt inovatīvas idejas bērnu aktuālu problēmu risināšanai un dzīves uzlabošanai. Lai to sasniegtu, sadarbībā ar MTG Latvia, kanāliem TV3 un 3+ organizācija jau trešo gadu rīko konkursu ”Labās gribas uzņēmējs”. Konkursa finālisti saņem vietu Reach for Change sociālas uzņēmējdarbības inkubatorā, bet konkursa uzvarētājam tiek piešķirts arī finansiālais atbalsts sociāla projekta īstenošanai. Šogad pieteikšanās konkursam notiek līdz 31. augustam.

Par Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju
Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija apvieno organizācijas, uzņēmumus un indivīdus ar mērķi veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, regulāri rīkojot pasākumus par sociālās uzņēmējdarbības tēmu, kā arī veido un uztur Latvijā lielāko interneta platformu par sociālo uzņēmējdarbību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl