Latvijas smiltsērkšķis kļuvis par pieprasītu ogu visā pasaulē

Komentāri

Pēdējo trīs gadu laikā būtiski pieaudzis Latvijas smiltsērkšķu eksports uz ārvalstīm. Latvija šobrīd kļuvusi par vienu no vadošajām valstīm pasaulē smiltsērkšķu selekcijā un audzēšanas tehnoloģijās.

Šobrīd smiltsērkšķu audzētāji ražu gandrīz ir novākuši, tā šogad bija laba. Patlaban mūsu valstī smiltsērkšķus audzē 400 hektāru platībā, un katru gadu stādījumu platības palielinās par aptuveni 40 hektāriem, jo pēdējos trīs gados strauji attīstās šā augļa eksports. Tas veido 40% no kopējās saražotās produkcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šīs ogas galvenokārt tiek vestas uz Vāciju, Zviedriju un Somiju. Taču eksporta pieprasījums esot daudz lielāks, pagaidām Latvijas ražotāji spējot izpildīt vien 10 daļu prasītā.

Skaties foto:

Šobrīd pēc Smiltsērkšķu audzētāju apvienības vadītāja teiktā Latvija ir viena no vadošām valstīm pasaulē smiltsērkšķu selekcijā un audzēšanas tehnoloģijās. Piemēram, Kanādā sāk audzēt Latvijā veidotās šķirnes.

Smiltsērkšķa sastāvā ir vairāk nekā 190 bioloģisku aktīvu komponentu, kam ir vairākas veselību uzlabojušas īpašības.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl