Latvijas skolu reitings – topa augšgalā valsts ģimnāzijas

1 komentārs

Trešdien, 4. jūlijā, Ata Kronvalda fonds publiskoja jaunāko Latvijas skolu reitingu. Lielo skolu konkurencē lielu izmaiņu nav, – tāpat kā citus gadus, galvgalī ir valsts ģimnāzijas, un absolūts līderis ar milzīgu atrāvienu no pārējiem ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija.

Izstrādājot skolu reitingu “Lielā Pūce”, Ata Kronvalda fonds ņem vērā skolēnu sasniegumus mācību olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu konkursos. Reitings sadalīts divās daļās – lielo un mazo skolu vērtējums.

Lielo skolu kategorijā, kā jau tas ierasts, līdere ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, iegūstot teju trīs reizes vairāk punktu nekā otrajā pozīcijā esošā Daugavpils Krievu vidusskola-licejs.

Savukārt mazo skolu segmentā pirmajā vietā ierindojas Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola, aiz sevis atstājot Rīgas Doma kora skolu.

Ata Kronvalda fonda vadītājs skaidro, ka lielu izmaiņu “Lielās pūces” reitingā neesot tāpēc, ka topu līderiem ir augsts prestižs un materiāltehniskais nodrošinājums, kas ļauj piesaistīt gan labus skolotājus, gan talantīgus skolēnus.

Henriks Danusevičs
Ata Kronvalda fonda vadītājs

Valstiskā līmenī vajag vairāk atbalsta tiem skolotājiem, kuri strādā ar talantīgiem skolēniem. Mēs redzam, ka labie skolotāji iet līdzi naudas plūsmām. Turīgās skolas var pārpirkt skolotājus, un nav vairs, kas strādā ar talantīgajiem skolēniem tajās skolās, no kurām viņi ir aizgājuši.

Tas atspoguļojas arī centralizēto eksāmenu rezultātos, kur lielo pilsētu skolu audzēkņu sekmes ir labākas nekā lauku skolās.

Lai arī lielo skolu reitingā būtisku pārmaiņu nav, ir viens izņēmums.

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā patlaban izgulda Dziesmu un deju svētku dalībniekus, taču ikdienā šeit mācās acīmredzot ļoti zinoši skolēni. Ģimnāzijai “Lielās pūces” reitingā izdevies pakāpties no 27. vietas 2014. gadā līdz 3. pozīcijai šogad.

Ģimnāzijas vadītājs skaidro, ka izaugsmes pamatā ir sadarbība starp skolēniem un skolotājiem, nereti strādājot arī ārpus ikdienas mācību laika.

Guntis Vasiļevskis
Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas direktors

Šīs dienas sarežģītākais jautājums skrejošā pasaulē ir tas, ka jaunietim tiek piedāvāts ļoti daudz kas. Tas, ka šīs akadēmiskās zināšanās var dzīvē noderēt, ne vienmēr ir visu jauniešu pārliecība. Bet, ja šī pārliecība rodas, pēc darba vienmēr ir labi rezultāti.

Skolu reitinga “Lielā Pūce” apbalvojumus pasniegs 29. augustā vienlaikus ar labāko skolotāju godināšanu.

TOP komentāri

  • S
    +1 +1 0

    S

    Pie viena derētu pasekot skolēnu migrācijai-pirms dažiem gadiem vēl strādāju lauku vidusskolā un pie mums regulāri ieradās jaunpienācēji izlaiduma klasēs no pilsētu skolām, arī no Rīgas, viņiem ieteikts pameklēt citu skolu, jo sekmes nav īsti līmenī.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl