Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki varētu notikt lokāli reģionos

0 Komentāru

Lēmums par XII Latvija skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi tiks pieņemts aprīļa beigās, lai gan viens no iespējamiem variantiem to norisei ir, ka tos varētu rīkot lokāli reģionos un dalība būs pēc brīvprātības principa, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Pēc ministres domām, brīvprātības princips varētu izpausties tā, ka šajos Dziesmu un deju svētkos piedalās visi, nevis tie kolektīvi, kuri izgājuši skates un perfekti pārzina savu repertuāru.

Iepazīsties ar sabiedrības viedokli: Aptauja: vai šovasar būtu jārīko XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?

“Mēs saprotam, ka vienkopus lielas masa nevarēsim pulcēt, tāpēc varētu piedalīties visi, kuriem ir būtiska Dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšana, vēlme vienkārši pulcēties, izdziedāt un izdejot virsvadītāju noteikto repertuāru, tādējādi izplatot svētku enerģētisko lādiņu pa reģioniem,” sacīja ministre.

XII Latvija skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja un Dziesmu svētku padome pagājušajā gadā nolēma 2020. gada vasarā gaidāmos skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcelt uz 2021. gadu. Toreiz ministre norādīja, ka, izvērtējot visus riska faktorus un konsultējoties ar diasporas latviešiem, tika pieņemts lēmums pārcelt svētkus par vienu gadu.

Lasi vēl: Kultūras ministrijai nāksies pārcelt nākamos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus

Bija plānots, ka svētki notiks 2020. gadā no 6. jūlija līdz 12. jūlijam.

0 Komentāru