Latvijas skolās atsākas vienu miljonu eiro vērtā programma Skolas auglis

Komentāri

Latvijas pamatskolu audzēkņi no pirmdienas, 3. novembra, trīs reizes nedēļā sāks saņemt bezmaksas augļus un dārzeņus. Šādu kārtību paredz Eiropas Savienības (ES) programma Skolas auglis.

Programma Skolas auglis tiek īstenota visās ES valstīs, un kopumā tai tiek atvēlēti 90 miljoni eiro gadā. Latvijai no tiem tiek gandrīz miljons. Ar šo summu pietiek, lai nodrošinātu ar augļiem 780 skolas, kurās mācās 157,5 tūkstoši skolēnu. Pagājušajā gadā Latvijas skolās kopumā tika izdalīti vairāk nekā seši miljoni augļu un dārzeņu porciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Programma Skolas auglis Latvijā tiek organizēta piekto gadu pēc kārtas.

Lai arī piedāvātajā ēdienkartē ir arī kāļi, kāposti, bumbieri un dzērvenes, iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka skolēniem vislabāk garšo āboli un burkāni, kas uz skolām tiek vesti tonnām.

Antra Žukovska, pamatskolas Rīdze direktore:

Ir jūtama ”masu ietekme”. Ja ēd draudzene, tad es arī ēdīšu. Ja ēd draugs, tad es arī ēdīšu. Ja draugs var paspert ar kāju, tad es arī pasperšu. Otrs faktors ir ietekme no ģimenes. Ja ģimenē bērns nav radināts ēst dārzeņus vai augļus, tad skolā viņš arī neēdīs.

Saskaņā ar noteikumiem skolās drīkst būt tikai bioloģiskie un integrēti audzētie augļi un dārzeņi. Piegādātājus skolas izvēlas pašas, bet tiem ir jāatrodas ne tālāk par 300 kilometriem no skolas.

Plašāk par šo tematu – skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl