Latvijas simtgadi vērienīgi svin gan Latvijā, gan ārzemēs

Pievienot komentāru

Organizācijas, kopienas, uzņēmēji un sabiedrība kopumā valsts simtgadi vēlas atzīmēt daudz aktīvāk nekā sākotnēji domāts.

Ja 2016. gada nogalē bija ieplānotas ap 800 iniciatīvu, tad šobrīd apzināti jau vairāk nekā 2000 projektu, kas aicina svinēt valsts dzimšanas dienu, tostarp nacionālas nozīmes valsts organizēti pasākumi, pašvaldību norises, kā arī pašu iedzīvotāju iniciatīvas.

Pētījumi liecina, ka 53% iedzīvotāju šos pasākumus novērtē, gaida un labprāt apmeklē, bet 43% sabiedrības labprāt valsts simtgadi svin mājās ģimenes lokā, par savām padarot arī jaunas tradīcijas, piemēram Baltā galdauta svētkus.

Dace Melbārde
kultūras ministre, VL-TB/LNNK

2015. gadā neatkarības atjaunošanas dienu kā nozīmīgu svinamu dienu vērtē 2% Latvijas iedzīvotāju. Šobrīd – jau pēc diviem gadiem – + 28. Šis skaits ir pieaudzis līdz 54%. 54% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka 4.maijs ir svarīga svinama diena un pie tam ne vien latvieši vai latviski runājošie, bet arī citu tautību, mazākumtautību pārstāvji.

Pētījumi liecina, ka tieši jaunieši visvairāk ieinteresēti simtgades pasākumos – to atzinuši 47% aptaujāto. 14% aptaujāto iedzīvotāju gatavi iesaistīties, līdzdarboties un palīdzēt pasākumu norisē, bet 5% gatavi īstenot savu publisku vai privātu simtgades iniciatīvu.