Latvijas simtgadei uzņem dokumentālu filmu “Mērijas ceļojums”

Komentāri

Turpinās aktīvs darbs pie Latvijas simtgades filmu uzņemšanas, tostarp arī pie vienas no nozīmīgākajām dokumentālajām filmām, kas atklāj plašākai sabiedrībai maz zināmus faktus par Mēriju Grīnbergu – Valsts vēsturiskā muzeja arhivāri, kura 1944. gadā, atkāpjoties vācu armijai, devās līdzi 700 kastēm Latvijas muzeja eksponātu, lai tās apsargātu.

Pēc pāris gadiem Grīnberga atgriezās ar 400 kastēm dažādu priekšmetu, bet pārējie garo pārbraucienu laikā bija nozagti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kristīne Želve režisore, scenārija autore:

Viņa bija tas cilvēks, kas pēc tam tās muzeja vērtības atveda atpakaļ uz Rīgu. Un pateicoties Mērijai Grīnbergai, Latvijas muzeji nav tukši, nav pustukši, bet ļoti daudzas tās vērtības, ko mēs šodien redzam Rīgas Biržā, ko mēs redzam Rīgas Kuģniecības un vēstures muzejā, Nacionālajā vēstures muzejā, – ir Mērijas Grīnbergas nosargātas un atvestas atpakaļ.

Dokumentālā filma atklāj gan sievietes dzīvesstāstu, gan valsts vēsturi laikmetu notikumu kontekstā. Tā balstīta uz galvenās varones mātes pierakstiem dienasgrāmatā, ko filmas veidotāji izmantojuši kā pamatu scenārijam.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl