Latvijas simtgadei uzņem dokumentālu filmu “Mērijas ceļojums”

Komentāri

Turpinās aktīvs darbs pie Latvijas simtgades filmu uzņemšanas, tostarp arī pie vienas no nozīmīgākajām dokumentālajām filmām, kas atklāj plašākai sabiedrībai maz zināmus faktus par Mēriju Grīnbergu – Valsts vēsturiskā muzeja arhivāri, kura 1944. gadā, atkāpjoties vācu armijai, devās līdzi 700 kastēm Latvijas muzeja eksponātu, lai tās apsargātu.

Pēc pāris gadiem Grīnberga atgriezās ar 400 kastēm dažādu priekšmetu, bet pārējie garo pārbraucienu laikā bija nozagti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kristīne Želve režisore, scenārija autore:

Viņa bija tas cilvēks, kas pēc tam tās muzeja vērtības atveda atpakaļ uz Rīgu. Un pateicoties Mērijai Grīnbergai, Latvijas muzeji nav tukši, nav pustukši, bet ļoti daudzas tās vērtības, ko mēs šodien redzam Rīgas Biržā, ko mēs redzam Rīgas Kuģniecības un vēstures muzejā, Nacionālajā vēstures muzejā, – ir Mērijas Grīnbergas nosargātas un atvestas atpakaļ.

Dokumentālā filma atklāj gan sievietes dzīvesstāstu, gan valsts vēsturi laikmetu notikumu kontekstā. Tā balstīta uz galvenās varones mātes pierakstiem dienasgrāmatā, ko filmas veidotāji izmantojuši kā pamatu scenārijam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl