Latvijas simtgadei uzņem dokumentālu filmu “Mērijas ceļojums”

Komentāri

Turpinās aktīvs darbs pie Latvijas simtgades filmu uzņemšanas, tostarp arī pie vienas no nozīmīgākajām dokumentālajām filmām, kas atklāj plašākai sabiedrībai maz zināmus faktus par Mēriju Grīnbergu – Valsts vēsturiskā muzeja arhivāri, kura 1944. gadā, atkāpjoties vācu armijai, devās līdzi 700 kastēm Latvijas muzeja eksponātu, lai tās apsargātu.

Pēc pāris gadiem Grīnberga atgriezās ar 400 kastēm dažādu priekšmetu, bet pārējie garo pārbraucienu laikā bija nozagti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kristīne Želve režisore, scenārija autore:

Viņa bija tas cilvēks, kas pēc tam tās muzeja vērtības atveda atpakaļ uz Rīgu. Un pateicoties Mērijai Grīnbergai, Latvijas muzeji nav tukši, nav pustukši, bet ļoti daudzas tās vērtības, ko mēs šodien redzam Rīgas Biržā, ko mēs redzam Rīgas Kuģniecības un vēstures muzejā, Nacionālajā vēstures muzejā, – ir Mērijas Grīnbergas nosargātas un atvestas atpakaļ.

Dokumentālā filma atklāj gan sievietes dzīvesstāstu, gan valsts vēsturi laikmetu notikumu kontekstā. Tā balstīta uz galvenās varones mātes pierakstiem dienasgrāmatā, ko filmas veidotāji izmantojuši kā pamatu scenārijam.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl