Latvijas simtgadē juvelieri varēs izgatavot dārglietas ar īpašu provi

Komentāri

Ar speciālo likumu Saeima atļāvusi juvelieriem izmantot Latvijas simtgades zīmi. To liks kā īpašu provi un apliecinājumu tam, ka sudraba vai zelta rota ir izgatavota valsts jubilejas – 2018. gadā.

Juveliere Madara Strazdiņa ar nepacietību gaida, kad beidzot tik izgatavoti Latvijas simtgades atšķirības gada zīmes zīmogi. Šonedēļ Saeima pieņēma likumu, kas atļauj juvelieriem izmantot simtgades logotipu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Madara Strazdiņa
Juveliere

Mēs atstājam kādu liecību vēsturei un nākamām paaudzēm, un tā ir noteikti laba iespēja, ko noteikti vajag izmantot.

Juveliere cer, ka jaunie zīmogi būs pieejami jau šā gada nogalē, kā arī, ka tie būs pietiekoši mazi, lai tos varētu izmantot arī smalkām rotām.

Simtgades zīmogi būs tik pat lieli, kā zelta vai sudraba proves. Juvelieri tos varēs uzlikt gan Latvijas proves birojā, gan paši. Simtgades atšķirības zīmes varēs saņemt bezmaksas.

Pēters Brangulis
Latvijas proves biroja valdes priekšsēdētājs

Mēs uzņemsimies atbildību par viņu izgatavošanu. Un tiem, kuri viņus izmantos, mēs tos vienkārši dosim. Tas ir šī pasākuma mērķis – nodrošināt arī iespēju zīmogot.

Nepieciešamības gadījumā, simtgades zīmi varēs arī iegravēt ar lāzeru.

Likums paredz, ka simtgades zīmogu varēs lietot tikai vienu gadu. Ar tā palīdzību cer piešķirt valsts jubilejai individuālas lietošanas vērtību, jo bieži vien juvelierizstrādājumu dāvina uz īpašiem svētkiem – kāzās, kristībās, dzimšanas dienās.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl