Latvijas simtgadē juvelieri varēs izgatavot dārglietas ar īpašu provi

Komentāri

Ar speciālo likumu Saeima atļāvusi juvelieriem izmantot Latvijas simtgades zīmi. To liks kā īpašu provi un apliecinājumu tam, ka sudraba vai zelta rota ir izgatavota valsts jubilejas – 2018. gadā.

Juveliere Madara Strazdiņa ar nepacietību gaida, kad beidzot tik izgatavoti Latvijas simtgades atšķirības gada zīmes zīmogi. Šonedēļ Saeima pieņēma likumu, kas atļauj juvelieriem izmantot simtgades logotipu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Madara Strazdiņa
Juveliere

Mēs atstājam kādu liecību vēsturei un nākamām paaudzēm, un tā ir noteikti laba iespēja, ko noteikti vajag izmantot.

Juveliere cer, ka jaunie zīmogi būs pieejami jau šā gada nogalē, kā arī, ka tie būs pietiekoši mazi, lai tos varētu izmantot arī smalkām rotām.

Simtgades zīmogi būs tik pat lieli, kā zelta vai sudraba proves. Juvelieri tos varēs uzlikt gan Latvijas proves birojā, gan paši. Simtgades atšķirības zīmes varēs saņemt bezmaksas.

Pēters Brangulis
Latvijas proves biroja valdes priekšsēdētājs

Mēs uzņemsimies atbildību par viņu izgatavošanu. Un tiem, kuri viņus izmantos, mēs tos vienkārši dosim. Tas ir šī pasākuma mērķis – nodrošināt arī iespēju zīmogot.

Nepieciešamības gadījumā, simtgades zīmi varēs arī iegravēt ar lāzeru.

Likums paredz, ka simtgades zīmogu varēs lietot tikai vienu gadu. Ar tā palīdzību cer piešķirt valsts jubilejai individuālas lietošanas vērtību, jo bieži vien juvelierizstrādājumu dāvina uz īpašiem svētkiem – kāzās, kristībās, dzimšanas dienās.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl