Latvijas simtgadē Jūrmalu rotās 90 000 puķu stādu

Pievienot komentāru
Latvijas simtgadē Jūrmalu rotās 90 000 puķu stādu
Publicitātes foto

Sagaidot Latvijas simtgadi, pavasara un vasaras sezonā Jūrmalas pilsētvidē uzziedēs gandrīz 90 000 puķu stādu – vairāk nekā 44 000 viengadīgo puķu un gandrīz 45 000 sīpolpuķu, portālu Skaties.lv informē Jūrmalas pilsētas pašvaldība.

Kompozīciju rakstus un krāsas puķu dobēs caurvīs sarkanbaltie toņi.

“Šogad Jūrmala pilsētas iedzīvotājus un viesus iepriecinās ar īpašām Latvijas simtgadei veltītām viengadīgo stādījumu dobju un trauku kompozīcijām, kas tiks veidotas mūsu karoga krāsās. Esam atsaukušies Latvijas dārznieku un ainavu arhitektu aicinājumam Latvijas pilsētām un novadiem veidot “Ziedošo simtgades pavasari”,” stāsta Jūrmalas pilsētas galvenā dārzniece Ingrīda Griķe.

Viengadīgo puķu stādi šobrīd tiek audzēti kokaudzētavas “Bulduri” siltumnīcās. Pirmos 18 550 pavasara atraitnīšu stādus šajās dienās izstādīs skvērā pie Dzintaru koncertzāles, Horna dārzā, skvērā Majoros, Rīgas ielas apstādījumos, Jaundubultu parkā un Talsu šosejas rotācijas apļos.

Vasarā pilsētu izdaiļos 8770 dažādu krāsu pelargonijas, 2437 balzamīnes, 2209 kosmejas, 1904 skaistnātrītes, 1323 verbenas, 1206 rudbekijas, 1034 samtenes un daudz citu krāšņi ziedošu puķu, kas rakstos un krāsu kompozīcijās uzsvērs šī gada īpašo notikumu – Latvijas valsts simtgadi.

Šogad pirmo reizi pilsētas centrālajā gājēju ielā, Jomas ielā, pie 35 laternu stabiem uzstādīs puķu vāzes, kurās būs iestādītas pelargonijas dažādos sārtos toņos. Kā katru gadu izvietos puķu piramīdas, kas tiks veidotas no sārto un bālo toņu pelargonijām, balzamīnēm, kalibrahojām, ko papildinās dzelteno un tumši sarkano toņu ipomejas un sudrabainās salmenes. Gājēju ielas sākumā pie Majoru stacijas uzstādīs puķu sienu, kas tiks veidota no balzamīnēm sarkanā un baltā krāsā un skaistnātrītēm dzeltenos un sārtos toņos.

Košākās un lielākās puķu dobes būs Horna dārzā pie Jūrmalas Kultūras centra Majoros. Pavasarī tajā ziedēs 15 2400 sīpolpuķes – tulpes, narcises, fritilārijas, sīpolpuķēm fonu veidos 3754 atraitnītes. Savukārt vasarā tās nomainīs 3944 dažādas krāšņi ziedošas vasaras puķes – rudbekijas, samtenes, salvijas, verbenas, kleomes, balzamīnes, begonijas, cinnijas u.c. Ne mazāk skaista būs puķu dobe skvērā Majoros – pavasarī uzziedēs 9460 sīpolpuķes, kam fonu veidos 3754 atraitnītes. Vēlāk tās nomainīs 1481 vasaras puķe – kannas, kleomes, kosmejas, puķu tabaka un citas.

Papildus krāšņajām dobēm pilsētā tiks izvietotas 389 ziedu vāzes pie laternu stabiem, 301 balkona puķu kaste uz tiltu margām un 44 daudzpakāpju puķu kastes Priedainē un Dubultos uz norobežojošām barjerām. Ziedu rotājumi puķu traukos tiks uzstādīti pilsētas centrālajā daļā, kā arī Ķemeros, Kauguros, Vaivaros, Dubultos, Bulduros, Dzintaros un Priedainē.

Skaistas dobes būs arī Rīgas ielas un Pērkona ielas krustojumā, skvērā pie Dzintaru koncertzāles un Kauguros, Talsu šosejas rotācijas apļos. Jauni daudzgadīgie stādījumi 388 kvadrātmetru platībā plānoti daudzdzīvokļu māju pagalmos Kauguros.