Latvijas sabiedrību satraucis jaunās pases dizains

6 komentāri

Jaunā parauga Latvijas pases satraukušas mikroblogošanas vietnes Twitter lietotājus. Daži pases dizainā saskata pagānu dievu, citi to salīdzina ar ”preambulas radīto realitāti”, bet vēl dažiem šķiet, ka vēsturiski un patriotiski motīvi pasu dizainā nav nekas neparasts un dīvains.

Ārēji jaunās pases dizains ir tāds pats, kā 2007. gadā pieņemtajam pases izskatam, taču iekšpusē ir daudzi jauninājumi. Dziesmu un deju svētku karogs un Latvijas himnas pirmiespieduma paraugs, tie ir divi pamata motīvi, kas rotā jaunās pases. Pases pirmajā lappusē ir redzams deju un dziesmu svētku karoga motīvs. Plastikāta lappusē ar personas fotogrāfiju ir caurspīdīga līnija, kas ir viens no vairākiem jaunajiem aizsardzības līdzekļiem. Apskatot pasi ultravioletajā apgaismojumā redzami dažādi krāsaini attēli – kokle un himnas nošu pieraksts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piedāvājam Tev aplūkot, ko par jauno pases dizainu saka Twitter vietnē:

Ja vēl neesi redzējis jaunās pases dizainu, ieskaties te:

Skaties arī video!

TOP komentāri

 • Ha
  0 0 0

  Ha

  Pase nepatīķ, jo notis, Krišjānis Barons nav saistīts ar mani kā personību,teksts brūnā krāsā nav lietvedības dokumentu krāsa.
 • Druvis
  0 0 0

  Druvis

  Nu gan sarakstīji muļķības par kaut kādu elkdievību! Šo mītu iesēja bāleliņu galviņās kristieši, lai nomelnotu un apkarotu tautas viedo dzīves ziņu, lai varētu pārvaldīt ļautiņus. Kaut arī kristiešu lietas mani nesaista, taču neatļaujos tās noniecināt --- jo, latviešu dzīves ziņa nemāca citas pārliecības ļaudis nomelnot, apmelot. Latvieti, runā taisnu valodu un dziedi savu dziesmu, negrābsties ap svešām lietām!
 • Dieva bērns
  0 0 0

  Dieva bērns

  Tā kā esmu kristietis, es balstos uz vērtībām ko kristus ir atstājis! Tāpēc es esmu ktegoriski pret jaunajām pasēm, jo tās nes sevī elkdievību un okultismu!
  Uzskatu,ka man kā LR pilsonim un nodokļu maksātājam ir jābūt nodrošinātām tiesībām izvēlēties altrnatīva dizaina pasi,bez man kā kristieti nepieņemamām lietām!
  Esmu nepatīkami pārsteigts par garīgo līderu, mācītāju , bīskapu u.t.t lojālo attieksmi šajā tik būtiskajā jautājumā!
  Lai Dievs dod mums drosmi aizstāvēt Kristus-Dieva vērtības mūsu tautā!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl