Latvijas robežsargi pieķēruši vairākus cilvēkus ar viltotiem vai neatbilstošiem Covid-19 testu rezultātiem

Pievienot komentāru
Latvijas robežsargi pieķēruši vairākus cilvēkus ar viltotiem vai neatbilstošiem Covid-19 testu rezultātiem
Ilustratīvs foto (EVIJA TRIFANOVA, LETA)

Latvijas robežsargi līdz šim konstatējuši 22 personas, kuras uzrādījušas viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.

10. aprīlī lidostas “Rīga” robežkontroles punktā robežsargi konstatēja vienu no Vācijas ieceļojošu Latvijas pilsoni, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Covid-19 testu.

Personai piemērots 670 eiro naudas sods.

Savukārt uz autoceļa Bauskas novada Brunavas pagastā 10.aprīlī apturēts kāds “Opel Combo” markas spēkrats, kurā atradās pieci Ukrainas pilsoņi. Personas uzrādīja Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem. Pret personām sākta administratīvā lietvedība.

Tāpat 6. aprīlī un 8. aprīlī robežsargi Valkā apturēja “Peugot Partner” un “Volkswagen Passat” markas automašīnu, kurās attiecīgi konstatēja vienu Igaunijas bezvalstnieku un divus Ukrainas pilsoņus ar viltotiem Covid-19 testiem. Katrai personai piemērots 500 eiro sods.

Kopumā robežsargi konstatējuši jau 22 personas, kuras uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem. Par šiem pārkāpumiem līdz šim noformētais sodu apmērs kopumā sasniedzis 9970 eiro.

Lasi vēl – Aptauja: liela daļa Latvijas iedzīvotāju neuzticas Covid-19 testu precizitātei

Jau ziņots, ka robežsargi 2. aprīlī un 5. aprīlī pirmo reizi kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas ārvalstniekiem konstatējuši viltotus Covid-19 testa rezultātus. Arī toreiz pārkāpumā pieķertie bija Ukrainas pilsoņi.

Latvijā ārkārtējā situācija tika ieviesta pagājušā gada 9. novembrī un izbeigta 7. aprīlī, tomēr Covid-19 ierobežojumi joprojām ir saglabājušies.