Latvijas robežsargi misijā uz Vidusjūru līdzi ņem ieročus

0 Komentāru
Latvijas robežsargi misijā uz Vidusjūru līdzi ņem ieročus
LNT

Otrdien, 19. septembrī, pēc Eiropas Robežu un krasta apsardzes (“Frontex”) aģentūras lūguma, Valsts robežsardzes kuģis “Valpas” dosies tālā misijā uz Eiropas Savienības dienvidu jūras robežām. Šāda dalība, iesaistot operācijā Latvijas Valsts robežsardzes kuģi, notiek pirmo reizi.

Operācijas mērķis ir nodrošināt jūras robežu uzraudzību, izmantojot dalībvalstu tehnisko aprīkojumu un ekspertus, ar mērķi samazināt nelegālās imigrācijas spiedienu uz Eiropas Savienības ārējām jūras robežām. Speciāli trenēta 15 cilvēki komanda dosies apkarot nelegālo imigrāciju pašā saknē.

Tiesa, konkrēta vieta, kur plānotas darbības, apzināti tiek turēta slepenībā. Tiekot pieļauts, ka tā varētu būt Ziemeļāfrikas piekraste, jo tieši tur šobrīd ir ļoti aktuāla nelegālo imigrantu pārvešanas problēma.

Lai novērstu nelegālās imigrācijas plūsmu, “Frontex” aģentūra regulāri sadarbojas ar Eiropas Savienības robežsardzes struktūrvienībām, organizējot kopējās aktivitātes.

Normunds Garbars
Valsts robežsardzes priekšnieks

Uz šī kuģa ir personālam domātie ieroči pašaizsardzībai, bet, protams, iestājoties situācijai, kad būs jāaizstāv vai nu kuģa dzīvotspēja vai nu cilvēki, tad tajās situācijās ir jāspēj pieņemt pareizus lēmumus un rīkoties ar šiem ieročiem, kas domāti vienīgi pašaizsardzībai.

Valsts robežsardze jau kopš 2009. gada, pārstāv Latvijas Republiku “Frontex” aģentūras organizētajos kopējos pasākumos un sniedz ieguldījumu Eiropas Savienības ārējo robežu drošībā un pārrobežas noziedzības apkarošanā.

Kopējās operācijās piedalās ne tikai personāls, bet arī tehniskie līdzekļi – Valsts robežsardzes kuteri, mobilie videonovērošanas kompleksi un helikopteri.

Kuģis ir aprīkots tā, lai jūrā varētu atrasties mēnesi.

Kopā “Frontex” operācijās 2016. gadā tika iesaistītas 238, bet 2017. gadā līdz šim brīdim 175 Valsts robežsardzes amatpersonas.

0 Komentāru