Komentāri
Latvijas Radio jaunais vadītājs atkāpsies, ja nebaudīs radio darbinieku uzticību
(Foto: LETA)

Latvijas Radio jaunievēlētās valdes priekšsēdētājs būtu gatavs atkāpties no amata, ja vairākus mēnešus pēc stāšanās amatā viņš joprojām nebaudīs radio darbinieku uzticību, – to LNT Ziņām apstiprināja radio jaunais vadītājs Aldis Pauliņš. Tikmēr Radio darbinieki pat vēl šodien nebija mierā ar veidu, kā darbojusies  Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome un sūdzēsies Saeimā.

Tā vietā, lai mazinātu neapmierinātību, Latvijas Radio vadošo nodaļu vadītāji un radio arodbiedrība šodien drīzāk vēl vairāk to nostiprinājuši. Jaunievēlētā Latvijas Radio valde jau otro nedēļu neesot spējīga konkretizēt, kā tieši tā plāno vadīt radio labāk nekā līdzšinējais ģenerāldirektors.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Radio ziņu dienesta vadītāja Mirdza Lele: ”Bija ļoti svarīgi redzēt, kāds ir šis redzējums, šī vīzija. Diemžēl es šādu vīziju neieraudzīju, nesadzirdēju, kā to piedāvā radio valdes locekļi turpmākajiem trim gadiem.”

Radio darbiniekiem esot nesaprotami, kā šādas neskaidrības apstākļos Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome par tik liela medija vadītāju izvēlējusies tieši sociologu Pauliņu, bet esošais – Jānis Siksnis – izstumts no radio valdes pilnībā, lai gan tieši viņš bauda radio darbinieku lielāko uzticību.

”Tā kā šobrīd netiek skaidri pateikts, kas būs tas jaunais, tāpēc mēs nevaram arī prognozēt, ka būs kādas darbinieku atlaišanas vai kādas citas nepatīkamas procedūras. Mums tomēr ir jāpagaida,” norāda Latvijas Radio arodbiedrības vadītāja  Mudīte Paegle.

Latvijas Radio ziņu dienests šovakar nolēmis rosināt radio darbiniekus parakstīties zem atklātas vēstules Saeimas deputātiem, izsakot neuzticību Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes darbībai. Lēmumu sūdzēties deputātiem, zināmā mērā, iedrošinājušas pat kultūras ministres šodien paustās bažas par sabiedriskā medija valdes maiņas necaurspīdīgumu. Plašsaziņas līdzekļu padomes vadītājs problēmu neredz.

NEPLP vadītājs Ainars Dimants norāda: ”Šis jau nebija konkurss par līdzšinējās valdes darbības pagarināšanu, pretējā gadījumā mums tad vispār nebūtu bijis jārīko konkurss. Tas konkurss bija nolūkā, lai pieteiktos spēcīgi pretendenti.”

Latvijas Radio jaunais vadītājs tikmēr atzīst, ka būtu gatavs atkāpties no amata, ja viņš ilgstoši negūtu darbinieku uzticību.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas Radio jaunievēlētais valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš:
Jautājums, vai valde spēs nodrošināt šīs valsts kapitālsabiedrības optimālu funkcionēšanu. Ja nē, tas būs redzams uzreiz, un konkrēti nacionālā plašsaziņas līdzekļu padome, kuras uzdevums ir tam sekot, var nekavējoties atsaukt valdes locekļus. Ja jutīšu pats personiski, man nav nekādu problēmu nolikt šīs pilnvaras.

Latvijas Radio darbinieku viens no lielākajiem satraukumiem – pārcelšana no Doma laukuma uz Zaķusalu, apvienojot ar Latvijas Televīziju – šodien gan esot mazināts. Jaunās valdes prioritāšu sarakstā tas nebūšot.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl