Latvijas pretgaisa aizsardzības sistēma demonstrē muskuļus un ir gatava Krievijas provokācijām

1 komentārs
Latvijas pretgaisa aizsardzības sistēma demonstrē muskuļus un ir gatava Krievijas provokācijām
Foto: Scanpix

Latvijas pretgaisa aizsardzības sistēma ir gatava pārķert un pie vajadzības iznīcināt Krievijas bezpilota lidaparātus, helikopterus un citus NATO gaisa telpu pārkāpušus lidojušus objektus. Tas uzskatāmi tika demonstrēts šonedēļ notiekošajās pretgaisa aizsardzības mācībās Baltic Zenith 2016.

NATO austrumu gaisa telpas aizsardzības spēju stiprināšana ir viena no galvenajām Nacionālo bruņoto spēku attīstības plāna prioritātēm, par kuru nevienam sen nav šaubu, ņemot vērā, Krievijas gaisa spēku regulārās provokācijas alianses gaisa telpas tuvumā. Mācību mērķis ir profesionāli sagatavot zenītraķešu RBS-70 operatorus, kuri veica praktiskos kaujas šaušanas vingrinājumus pa bezpilota lidmašīnas vilktu mērķi.

Visi trīs šāvieni trāpīja mērķī, par ko liecina raķetes atstātie caurumi. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku galvenais uzdevums ir ar radariem laikus pamanīt un atvairīt tuva un vidēja attāluma mērķus, kamēr potenciāla iznīcinātāju uzbrukuma gadījumā talkā nāktu sabiedroto pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Ņemot vērā, ka pretgaisa aizsardzības spēju stiprināšanai tiek novirzīts arvien vairāk līdzekļu, Latviju arvien biežāk apmeklē arī ieroču tirgotāji. Šķēdes poligonā savas modernākās pretgaisa sistēmas šodien demonstrēja Zviedru koncerna SAAB eksperti.

Foto

Video

1 komentārs