Latvijas politiķus neinteresē Lielbritānijas latviešu balsojums

1 komentārs

Lai arī tiek runāts par reemigrācijas plāna īstenošanu, politiķu pirmsvēlēšanu aktivitāte jeb tās trūkums liecina, ka Latvijas politiķus neinteresē no Latvijas emigrējušo tautiešu balsojums, atzīst Lielbritānijas latviešu medija ”Anglo Baltic News” redaktore Linda Burda.

Lai arī Lielbritānijā dzīvojošo latviešu medijs ”Anglo Baltic News” pirms vēlēšanām vērsās pie Latvijas politiķiem ar aicinājumu uzrunāt Apvienotajā Karalistē dzīvojošo latviešu diasporu, politiķu atsaucība līdzinājusies nullei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašlaik viens no valdošajiem noskaņojumiem Lielbritānijā dzīvojošo latviešu vidū ir neuzticība. Proti, daudzi latvieši Lielbritānijā domā, ka viņu balss vēlēšanās nemainīs neko viņu dzīvē, skaidroja L. Burda.

Latviešu diasporas mediji nodrošina informācijas apriti un regulāri sniedz ziņas saistībā ar vēlēšanām – vēlēšanu iecirkņu atrašanās vietu un darba laikiem, norāda ”Anglo Baltic News” redaktore.

Linda Burda, ”Anglo Baltic News”:

Personīgi aicinājām partijas uzrunāt šeit dzīvojošo diasporu, bet atsaucība līdzinājās nullei. Piedāvājumu nav.

Viņa norāda, ka, viesojoties Anglijā, vēlētājus esot uzrunājusi premjerministre Laimdota Straujuma. Taču arī viņa atzinusi, ka vietējo politiķu interese par Lielbritānijas latviešiem ir visai zema. Ministru prezidente esot to skaidrojusi ar faktu, ka Latvijā ir pietiekami daudz lokālu problēmu, tādēļ latviešu diaspora ārvalstīs paliek otrā plānā. ”Tas ir diezgan dīvaini, jo te ir liels elektorāts,” norādīja L. Burda.

Viņa norādīja, ka no partijām būtu sagaidāma kaut vai “elementāra interese par latviešiem ārzemēs”, kuras šobrīd neesot.

Emigrējušo latviešu aktivitāte šajās vēlēšanās sagaidāma zema, viņa prognozē. Kopumā Lielbritānijā latvieši nobalsot varēs 15 vēlēšanu iecirkņos, kas ir divreiz vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Interviju ar laikraksta “Anglo Baltic News” redaktori Lindu Burdu klausieties šeit:

Ekonomikas ministrijas vadībā ir izstrādāts Reemigrācijas atbalsta pasākumu plāns 2013. – 2016. gadam. Tas paredz “praktisku palīdzību tiem ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas piederīgajiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri apsver iespēju vai ir izlēmuši atgriezties un strādāt Latvijā”, teikts reemigrācijas plāna aprakstā.

TOP komentāri

  • Maija
    0 0 0

    Maija

    Nezinu,ko ABN velas sagaidit no Latvijas politikiem sobrid ir svarigak ko mes pasi darisim ,lai Latvijas 100 politikos butu tie par kuriem mes novelesim. Ta ka ludzu visus uz velesanam,google var atrast velesanu iecirknus ,kas ir katra no mums tuvakais...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl