Latvijas policisti devušies uz Slovēniju regulēt bēgļu plūsmu

0 Komentāru
Latvijas policisti devušies uz Slovēniju regulēt bēgļu plūsmu
Foto avots: Valsts policija

20 Valsts policijas darbinieki devušies uz Slovēniju palīdzēt slovēņu kolēģiem patvēruma meklētāju plūsmas regulēšanas jautājumā. Šobrīd policisti jau ir Slovēnijā un sākuši pildīt darba pienākumus.

Šā gada oktobra beigās Slovēnijas Iekšlietu ministrija lūdza Eiropas Savienības (ES) valstu palīdzību patvēruma meklētāju plūsmas koordinēšanā pēc tam, kad vienas diennakts laikā Slovēnijas robežu šķērsoja vairāk nekā 12 tūkstoši bēgļu.

Latvijas policija, tāpat kā pārējo Baltijas valstu policijas vienības, atsaucās uz šo aicinājumu. Pirmdienas rītā uz Slovēniju ar policijas mikroautobusiem un vienu apvidus automobili devās 20 Latvijas Valsts policijas darbinieki. Aptuveni 2000 kilometru garo ceļu policisti veica ar dienesta automašīnām pa sauszemi.

Skaties foto – patvēruma meklētāju plūsma uz Slovēnijas robežas:

Galvenie policijas uzdevumi Slovēnijā būs sabiedriskās kārtības nodrošināšana, iespējamu pārkāpumu novēršana un patrulēšana kopā ar Slovēnijas kolēģiem. Kopā komandējumā plānots pavadīt mēnesi, kura laikā Latvijas policisti sniegs atbalstu, kā arī gūs būtisku pieredzi.

Uzturēšanās izdevumus Slovēnijā sedz Slovēnijas puse.

0 Komentāru