Latvijas policija sākusi resorisko pārbaudi par “Ryanair” lidmašīnas sagrābšanu Minskā

1 komentārs
Latvijas policija sākusi resorisko pārbaudi par “Ryanair” lidmašīnas sagrābšanu Minskā
REUTERS/SCANPIX

Latvijas Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par gadījumu ar “Ryanair” lidmašīnas sagrābšanu Minskā, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte.

Šāda pārbaude sākta, jo uz lidmašīnas klāja atradās arī divi Latvijas valstspiederīgie.

Latvijas Valsts drošības dienestā (VDD) aģentūrai LETA teica, ka VDD patlaban nav iesaistīts minētā notikuma apstākļu noskaidrošanā. Vienlaikus vajadzības gadījumā VDD ir gatavs sniegt nepieciešamo atbalstu atbilstoši savai kompetencei.

Lasi arī – ”Drošības sajūtas vairs nav.” Sagrābtās lidmašīnas pasažieris no Latvijas stāsta par pieredzēto

Likumā teikts, ka, ja ziņas satur informāciju par likuma pārkāpumu, kura atklāšanai nav nepieciešams pielietot kriminālprocesa līdzekļus un metodes, tās nosūta resoriskās pārbaudes veikšanai kompetentai iestādei. Ar resorisko pārbaudi likuma izpratnē saprot valsts iestādes veiktu pārbaudi attiecībā uz iespējamu likuma pārkāpumu, izmantojot šīs iestādes darbību regulējošajā likumā noteiktās pilnvaras, kas nav kriminālprocesuālās pilnvaras.

Jau ziņots, ka Lietuvas Ģenerālprokuratūra svētdien ierosinājusi pirmstiesas izmeklēšanu par “Ryanair” lidmašīnas sagrābšanu Minskā un starptautiskajās tiesībās neatļautu izturēšanos pret cilvēkiem.

Lasi vēl – Lietuvas iekšlietu ministre vērsusies Interpolā par ”Ryanair” lidmašīnas sagrābšanu Baltkrievijā

Lietuvas Kriminālpolicijas birojs, kas veic izmeklēšanu, daļu lidmašīnas pasažieru nopratināja jau svētdienas vakarā Viļņas lidostā, tūlīt pēc tam, kad lidmašīna beidzot sasniedza Lietuvas galvaspilsētu.

Baltkrievijas režīma varasiestādes svētdien aviokompānijas “Ryanair” lidmašīnu, kas bija ceļā no Atēnām uz Viļņu, piespieda nolaisties Minskā, lai aizturētu opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas štāba locekli, opozīcijas medija “Nexta” dibinātāju un galveno redaktoru Romānu Protaseviču.
1 komentārs