Latvijas pilsonis ar cirvi uzbrūk cilvēkiem Šveicē: ievainoti astoņi cilvēki, tostarp zīdainis

1 komentārs

Traģisks incidents noticis Šveicē. Jaunākā informācija liecina, ka vakar vakarā 17 gadus vecs Latvijas pilsonis ar cirvi ievainojis astoņus cilvēkus. Uzbrukuma laikā cietis arī astoņus mēnešus vecs zīdainis.

Gan Šveices policija, gan arī Latvijas Drošības policija notikušo nesaista ar terorismu, bet uzbrucēja motīvi joprojām nav zināmi. Mums šodien izdevās sazināties ar Šveices policiju un noskaidrot notikušā apstākļus.

Incidents noticis Sanktgallenes kantona Flumsas ciematā, valsts ziemeļaustrumos. Šveices policijas atsūtītie lietas materiāli liecina, ka 17-it gadus vecs Latvijas pilsonis Aleksandrs vakar neilgi pēc astoņiem vakarā ar šo cirvi ievainojis vairākus cilvēkus ciemata galvenajā laukumā. Pēc tam aizbēdzis zagtā  automašīnā, ar kuru avarējis, ietriecoties kokā. Tad uzbrucējs izkāpis no automobiļa un ar cirvi ievainojis vairākus cilvēkus degvielas uzpildes stacijas veikalā.

Siggi Rauegs
policijas virsnieks

Ap pulksten astoņiem vakarā uzbrucējs pilsētas centrālajā laukumā uzbruka pārim ar mazuli. Tika ievainoti abi bērna vecāki un vēl divi cilvēki, kas metās pārim palīgā. Uzbrukuma laikā no ratiņiem izkrita astoņus mēnešus vecais bērns. Pēc tam pusaudzis metās bēgt zagtā automašīnā un izraisīja avāriju. Tad viņš degvielas uzpildes stacijā savainoja vēl vairākus cilvēkus. Cietušie ir vecumā no 17-73 gadiem. Viena vīrieša veselības stāvoklis ir ļoti smags.

Stefans Ramsejers
Šveices Kriminālpolicijas pārstāvis

Vainīgais ir 17 gadus vecs Latvijas pilsonis, kurš ikdienā nodarbojas ar amatniecību. 2013. gadā kopā ar ģimeni no Rīgas viņš pārcēlies uz Flumsu. Ģimenei ir piešķirta uzturēšanās atļauja Šveicē. Šī gada jūnijā policijā tika saņemts pirmais ziņojums par vardarbību darba vietā. Septembrī saņēmām vēl vienu ziņu no profesionālās augstskolas, kur šī persona pielietoja vardarbību pret saviem vienaudžiem. Ar viņu darbojās skolas psihologs un tika atzīts, ka viņš nav bīstams sabiedrībai. Šodien mēs viņu nopratināsim.

Latvijas Ārlietu ministrijā LNT Ziņām apstiprina, ka šobrīd pret 17 gadus veco Latvijas pilsoni Šveicē ir ierosināta krimināllieta, taču plašākā informācija par notikušo ministrijai neesot zināma.

Gints Jegermanis
ĀM preses sekretārs

Mums ir zināms, ka šobrīd ir astoņi cietušie, Latvijas pilsonis ir aizturēts, pret viņu ir ierosināta krimināllieta un ir sākta izmeklēšana. Mums ir zināms arī tas, ka viņam ir 17 gadi. Viņš kopā ar māti pirms četriem gadiem ir pārcēlies uz dzīvi Šveicē un māte ir precējusies ar Šveices pilsoni. Tas arī ir viss, kas mums šobrīd ir zināms.

Šveices policija pirmdien veikusi kratīšanu arī uzbrucēja dzīves vietā, taču tur nekas aizdomīgs neesot atrasts. Lai noskaidrotu pusaudža motīvus policija nopratina arī viņa māti un patēvu. Tikmēr uzbrucēja kaimiņi ir šokā par notikušo un stāsta, ka ģimene esot ļoti pieklājīga un klusa.

Šveices varas iestādes 17 gadus vecā Latvijas pilsoņa uzbrukumu nekvalificē kā terorismu un pagaidām nekas neliecina, ka viņš būtu saistīts ar kādu no teroristiskajām organizācijām. Šveices policija uzskata, ka viņš darbojies viens, lai gan pagaidām nav skaidrs, kas viņu pamudinājis uzbrukt cilvēkiem.

Uzbrukums noticis Sanktgallenes kantona Flumsas ciematā

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl