Komentāri

Latvijas jūrnieka tuvinieki devušies uz Dienvidsahalīnu devušies, lai starp Krievijas Tālajos Austrumos nogrimušā kuģa bojā gājušajiem, mēģinātu atpazīt viņa mirstīgās atliekas. 

Krievijas tralera “Daļņij Vostok” katastrofā pagājušajā nedēļā tika izglābti 63 jūrnieki – savukārt gājuši bojā vismaz 56, starp tiem, visticamāk, ir arī viens Latvijas jūrnieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dienvidsahalīnā patlaban atrodas arī Ārlietu ministrijas konsulārā amatpersona, kas sniedz palīdzību izglābtajiem Latvijas jūrniekiem.

Tikmēr Krievijas mediji vēsta, ka dzīvi palikušie uz kuģa strādājušie ārzemju jūrnieki esot arestēti. Visiem ārzemju jūrniekiem, kas izglābušies no pagājušajā nedēļā avarējušā zvejas kuģa Daļnij Vostok, nonākot krastā, noteikts administratīvais arests, un viņi tikšot saukti pie atbildības par nelikumīgu strādāšanu Krievijā – tā Sahalīnas apgabala Federālā migrācijas dienesta pārstāvjus citē Krievijas prese.

Visi ārzemnieki, tostarp abi Latvijas jūrnieki, esot aizturēti kā cilvēki, kas nav izgājuši robežkontroli, tāpēc atrodoties apcietinājumā.

Latvijas Ārlietu ministrijā LNT ziņām skaidroja, ka ar izglābtajiem sazinās regulāri, taču par jūrnieku arestu neko nezina.

Vietējā jūrnieku arodbiedrība Krievijas medijiem pat apgalvojusi, ka ārzemju jūrnieki paši maksājuši kuģa īpašniekam par tiesībām strādāt.

Uz kuģa bijušie Latvijas valstspiederīgie gan nav bijuši Latvijas jūrnieku arodbiedrības biedri un organizācija viņu intereses nepārstāv.
Savukārt Latvijas jūrnieku reģistrā norāda, ka visi trīs mūsu valsts jūrnieki, kas avārija brīdī atradās uz kuģa, bijuši sertificēti.

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl