“Latvijas pasts” uz laiku pārtrauks sūtījumu piegādi uz Ķīnu

3 komentāri
“Latvijas pasts” uz laiku pārtrauks sūtījumu piegādi uz Ķīnu
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Saistībā ar aviokompāniju atceltajiem vai ierobežotajiem avioreisiem uz koronavīrusa skarto Ķīnu, no 4. februāra pasta sūtījumi no Latvijas uz Ķīnu ar VAS “Latvijas pasts” un “Latvijas pasta” Eksprespasta starpniecību vairs netiks piegādāti, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Līdz ar koronavīrusa izplatīšanos virkne pasaules aviokompāniju, ar kurām sūtījumu piegādei uz Ķīnu sadarbojas arī “Latvijas pasts”, atcēlušas vai būtiski ierobežojušas aviosatiksmi ar šo valsti, informējusi Starptautiskā pasta korporācija (International Post Corporation). Tādējādi, sākot ar 4. februāri, arī pasta sūtījumu piegāde uz Ķīnu no Latvijas tiek pārtraukta.

Visi sūtījumi, kas saņemti “Latvijas pastā” un “Latvijas pasta” Eksprespastā piegādei uz Ķīnu, tiks uzglabāti uzņēmuma šķirošanas kompleksā līdz turpmākajiem lēmumiem un aviosatiksmes atjaunošanai.

Jau ziņots, ka Ķīnā ar koronavīrusu inficēto skaits pārsniedzis 17 000 cilvēku un mirušo skaits pārsniedzis 360, bet ārpus kontinentālās Ķīnas saņemtas ziņas par vairāk nekā 100 inficēšanās gadījumiem vairāk nekā 20 valstīs.

Starp aviokompānijām, kas pārtraukušas reisus uz Ķīnu, ir “Air Canada”, “Air France”, “American Airlines”, “British Airways”, “Delta”. “Finnair”, KLM, “Lufthansa”, “Qantas”, SAS, “Turkish Airlines” un “United Airlines”.

Sauszemes robežas ar Ķīnu slēgušas Krievija, Kirgizstāna, Mongolija un Nepāla.

Lasi vēl Krievija plāno deportēt ar koronavīrusu inficētos ārvalstu pilsoņus

Savukārt ANO Pasaules Veselības organizācija 30. janvārī izsludināja starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā.

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

Kā iepriekš vēstīts, Uhaņā, kas tiek uzskatīta par infekcijas epicentru, pabeigta īpašās slimnīcas celtniecība, kas veikta desmit dienu laikā, un pirmdien tā uzņēmusi pirmo pacientu.

3 komentāri