Latvijas Pasts apliecina, ka iedzīvotāji mazāk sūdzas par viņiem neadresētām reklāmām

Pievienot komentāru
Latvijas Pasts apliecina, ka iedzīvotāji mazāk sūdzas par viņiem neadresētām reklāmām

Drīzumā apritēs pusgads, kopš vairāki Latvijas uzņēmumi parakstījuši apņemšanos nepiesārņot iedzīvotāju pastkastītes ar reklāmas bukletiem un citiem neadresētiem sūtījumiem. Pastnieki daudzviet redzamo uzlīmi: “Stop neadresētiem sūtījumiem” tiešām respektē, un situācija šajā jomā esot uzlabojusies.

Rīdziniekam Robertam uzlīmes uz pastkastītes ar lūgumu reklāmas materiālus nemest nav, tāpēc viņš ir spiests gandrīz katru dienu saņemt vairākus neadresētus sūtījumus.

Roberts domā par uzlīmes “Stop neadresētiem sūtījumiem” ieviešanu. “Dažreiz avīzi nav kur ielikt – viss ir piebāzts ar reklāmām. Bet vispār vērtīgu maz, mēsli vien, jānes uz atkritumu kasti,” viņš saka.

Lai atbrīvotu pastkastītes no reklāmas bukletiem, vasaras sākumā vairāki uzņēmumi, starp tiem – Rimi Latvija un Maxima Latvija, kas ir vieni no lielākajiem un regulāriem reklāmas materiālu izplatītājiem, ir parakstījuši memorandu. Šobrīd secināts, ka tas devis rezultātu un pastkastītes, kam ir šāda uzlīme, kļuvušas tukšākas. Piemēram, Latvijas Pasts, kas arī ir parakstījis šo dokumentu, apliecina, ka teju pusgada laikā ir bijuši tikai trīs gadījumi, kad pārpratuma dēļ reklāma piegādāta pastkastīšu īpašniekiem, kuriem ir atbilstoša uzlīme.

Šobrīd bez Latvijas Pasta ir vēl 100 privātie vai pasta komersanti, kuri piegādā neadresēto reklāmu. Tikmēr ir arī citi uzņēmumi, kas nav pievienojušies memorandam, taču arī izplata līdzīgas uzlīmes. Viens no tiem ir pašvaldības uzņēmums Rīgas Namu pārvaldnieks.

“Par atsauksmēm par klientiem, ko esam dzirdējuši, gan klātienē, gan soctīklos, liela daļa no klientiem atzīst, ka uzlīmes patiešām strādā. Protams, tas ir atkarīgs no tā, cik agresīvi strādā šie reklāmas izplatītāji – vienā rajonā ir mierīgāks cilvēks, un šīs uzlīmes ņem vērā, bet citā ne tik ļoti,” teic Rīgas Namu pārvaldnieka pārstāve Santa Vaļuma.

Bet, kā pamanīja 900 sekundes, lielākā daļa pastkastīšu tomēr ir bez šādām uzlīmēm. Ne visus dzīvokļu un privātmāju īpašniekus kaitina reklāmas materiāli. Daudzi vēlas saņemt informāciju par lētākajām precēm vai izdevīgākajām akcijām.

Tomēr pastāv risks, ka pastkastītēs ar uzlīmi “Stop neadresētiem sūtījumiem”, vienalga tiek mestas reklāmas, jo šajā lauciņā strādā arī nelegāli pasta piegādātāji un viņu darbībai izsekot esot grūti.

Video

Lasi vēl