Latvijas pastam pastmarku kolekcija divu miljonu eiro vērtībā

Komentāri
Latvijas pastam pastmarku kolekcija divu miljonu eiro vērtībā
Foto: ekrānšāviņš

Glabātas aiz biezām dzelzs durvīm, apmēram divu miljonu eiro vērtībā, glabājas pastmarkas. Kolekcijā ir apmēram 160 albumi ar pastmarkām. Tie ir vairāk nekā 260 tūkstoši retu un ekskluzīvu pastmarku beidzot nonākušas Latvijas pasta īpašumā.

”Lūk, Padomju Savienības izdevums, ar lielo bloku, kas ir salīdzinoši rets, tāpēc maksā dārgi,” vienu no albumiem demonstrē Latvijas Pasta Filatēlijas departamenta direktors  Edmunds Bebrišs, norādot, ka albuma viena loksnīte ir 25 000 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēkiem no ielas šāda kolekcija nav apskatei pieejama. Tiesa, ik pa laikam Latvijas Pasts organizē filatēlijas izstādes, taču arī tur nav iesējams apskatīt visas vērtīgās pastmarkas. ”Ceram ,ka mums tuvākā vai tālākā nākotnē izdosies noorganizēt savu pasta muzeju, un tur šīs markas būs iespējams aplūkot,” stāsta E. Bebrišs.

Kamēr par dažām pastmarkām filatēlisti var atdot tik lielu naudu, ka varētu nopirkt labu auto, Latvijas pastmarkas nebūt nav dārgākās. Pilnu Latvijas pastmarku komplektu, kurā ietilpst 304 pastmarkas,  iespējams iegādāties par apmēram pieciem tūkstošiem eiro. Savākt līdzīga perioda, piemēram Krievijas pastmarkas cenu varētu palielināt 100 reizes.

Pasaules valstis pastmarkas izdevušas apzināti mazā skaitā, jo skaidri zina, ka būs cilvēki, kas tās krās un būs gatavi par tām maksāt pietiekami augstu sākumcenu.

Filatēlisti arī dalās iespaidos – patiesu baudu viņiem sagādā pastmarkas, kuras nav savā starpā atdalītas, turklāt gadu gaitā īpašu vērtību iegūst pat pastmarku papīra loksnes.

Pasaulē daudzi slaveni cilvēki aizraujas ar filatēliju, un lielākā kolekcija pašlaik ir Anglijas karalienei. Viņas kolekciju apkalpo vesels uzņēmums. Šajā kolekcijā ir arī Latvijas markas.

Savukārt pagājušajā gadā izsolē pārdota pasaules dārgākā pastmarka – Britu Gviānas pastmarka. Izsolē kādam anonīmam solītājam tā pārdot par deviņiem ar pusi miljoniem ASV dolāru jeb 7 miljoniem eiro.

Lasi vēl