Komentāri

Virspusēja un spontāna – tie ir tikai daži no apzīmējumiem, kurus izvēlas pedagogi, raksturojot izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska izteikto priekšlikumu par divām nedēļām pagarināt mācību gadu. Kāpēc tā?

Vasaras brīvlaiks skolēniem ir teju svēts, un viņi nav gatavi tā saīsināšanai. Tāds noskaņojums valda arī Rīgas Juglas vidusskolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pavasarī jau ir grūti nosēdēt skolā, un, ja vēl vasarā sēdētu, tās stundas būtu neproduktīvas, jo ir grūti koncentrēties – karstums un sajūta, ka vajag būt brīvam,” teic Rīgas Juglas vidusskolas 10. klases skolniece Asnate. Strādāšana ar bērniem vasarā prasa pavisam citādākas darba metodes, saka arī skolas direktore.

“Mēs esam tomēr savā ziņā ziemeļos, un mums ir samērā maz saules, un jūnijā mēs, jau strādājot ar skolēniem ar pagarināto mācību gadu, jau domājam par alternatīvām mācību formām, jo darbs klasē kā mācību stundā nav vairs efektīvs,” saka Rīgas Juglas vidusskolas direktore un Latvijas Izglītības vadītāju arodbiedrības viceprezidente Aija Melle.

Viņa kritizē arī ideju par papildu trešo sporta stundu nedēļā un veselības mācības ieviešanu. Trešās sporta stundas vietā skolēni jau patlaban varot apmeklēt dažādus fizisko aktivitāšu pulciņus, bet veselības mācībā apskatāmās tēmas esot iekļautas citos priekšmetos. Te nepieciešama dziļāka pieeja, iesaistot arī vecākus, norāda Melle.

“Tie skolēni, kuri izvairās no sporta, viņi izvairīsies no trim sporta stundām. Ja mēs atceramies bulciņu epopeju, tad reizēm ir tādi kuriozi, ka vecāki bērniem čipsus klāt pieved. Ir jāmāca gan vecāki, gan paši bērni,” viņa skaidro.

Ar bažām tikko kā izskanējušās idejas uztver arī Juglas vidusskolas direktora vietniece Ieva Gaņģe. Jau tagad ar normatīvajiem aktiem skolēniem atļautās mācību slodzes sasniedz maksimumu.

Juglas vidusskola vairākas reizes pretendējusi uz galvaspilsētas sportiskākās skolas titulu, tomēr sporta skolotāji ideju par papildu stundu nedēļā uztver ar daļējām emocijām – fiziskās aktivitātes vajag, taču tām nepieciešama arī atbilstoša infrastruktūra.

“Iedomājaties, tagad nāks garderobēs, higiēnas prasības visas. Divas klases nāk iekšā, divas ārā, drūzma tāda, dušas. Tāpat arī sporta skolotājiem jānodrošina droša vide. Kā mēs to varam izdarīt, ja te sporto 60 bērni? Vieni ar bumbām, vieni bez bumbām. Tas viss vienkārši tāds paņemts no gaisa un tagad laižam vaļā,” teic Rīgas Juglas vidusskolas sporta skolotājs Sergejs.

Tikmēr skolēni uzskata, ka ar esošajām sporta stundām viņiem tiek nodrošināta pietiekama slodze.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl