Latvijas Nacionālajam teātrim liedz spēlēt izrādes ASV

Komentāri

Vīzu atteikuma dēļ Latvijas Nacionālajam teātrim liegta iespēja ar izrādi piedalīties šovasar Amerikas Savienotajās Valstīs notiekošajos latviešu dziesmu un deju svētkos.

Tas būs viens no pirmajiem lielajiem pasākumiem diasporā, kas ieskandinās Latvijas valsts simtgades svinības.

Organizatori uz jūlija sākumā Baltimorā gaidāmajiem svētkiem bija uzaicinājuši arī Latvijas Nacionālā teātra aktierus, lai tie nospēlētu izrādi “Ceļā uz mājām”.

Taču, kā vēsta dziesmu svētku rīkotāju paziņojums mājaslapā: Ne vienmēr labi iecerētais kļūst par iespējamo, un tā arī šoreiz centieni pārliecināt ASV Tēvzemes drošības departamentu izsniegt iebraukšanas vīzas aktieriem nav vainagojies ar panākumiem.

Līdz ar to izrādi nācies atcelt, bet tās vietā interesentiem tikšot piedāvāts apmeklēt Sanfrancisko amatieru teātra izrādi “Emīls un Berlīnes zēni”.

Latvijas Nacionālais teātris apstiprina, ka tā aktieri nav saņēmuši vīzas iebraukšanai ASV, jo vēlējušies uz Amerikas Savienotajām Valstīm doties, lai spēlētu izrādes, nevis tūrisma nolūkos. Esot nepieciešama tā saucamā darba vīza.

Jāpiebilst, ka šādi sarežģījumi piedzīvoti pirmo reizi, jo teātris uz ASV viesizrādēs devies ne vienu reizi vien. Un līdz šim problēmas ar vīzām aktieriem nav bijušas. ASV vēstniecība Latvijā un Ārlietu ministrija pagaidām vēl nav sniegusi komentārus.

Plašāk – LNT Ziņu sižetā!

Lasi vēl