Latvijas Nacionālais vēstures muzejs saņem vērtīgu vēsturisku liecību dāvinājumu

0 Komentāru

Piektdien, 18.janvārī, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) saņēma vērtīgu dāvinājumu no Elgas Marijas Čačes, kas ir meita vienam no Latvijas valsts dibinātājiem Vilim Gulbim.

Viņa muzejam uzdāvinājusi vairāk nekā 30 priekšmetu kolekciju, kas turpmāk kļūs par muzeja krājuma sastāvdaļu un tiks izmantota tālākiem pētījumiem, kā arī tiks izlikta apskatei izstādē “Latvijas gadsimts”.

Dāvinājumā ietilpst vairāk nekā 30 priekšmetu, tostarp Triju Zvaigžņu ordenis, Aizsargu Nopelna krusts, Zemkopības ministrijas apbalvojuma medaļas, Norvēģijas, Lietuvas un Somijas apbalvojumi, vairāki priekšmeti, kurus politiķis saņēmis kā dāvanas, ieņemot Iekšlietu un zemkopības ministra amatus, kā arī dažādi personīga rakstura dokumenti un atmiņu pieraksti.

Arnis Strazdiņš
LNVM pētnieks

Ir ļoti būtiski, ka šādu priekšmetu apkopojums nonāk mūsu muzejā un būs pēc tam pieejams sabiedrībai, jo Vilis Gulbis bija viens no 39 valsts dibinātājiem. Tiem ir tāda nozīme tieši no valstiskās vēstures viedokļa, tie reprezentē gan laiku, gan personību, gan arī, teiksim, šo te apbalvojumu kā unikālu liecību kopumā.

Unikālie priekšmeti nonākuši muzeja rīcībā, pateicoties Viļa Gulbja Ņujorkā dzīvojošās meitas Elgas Marijas Čačes atsaucībai un entuziasmam. Ar juristu starpniecību priekšmeti sākotnēji atgūti no trešajām personām un nodoti muzeja rīcībā bez atlīdzības.

0 Komentāru