Latvijas Nacionālais teātris cer, ka jaunajā sezonā skatītājus varēs priecēt arī ar bērnu izrādi

1 komentārs

Septembrī Latvijas Nacionālais teātris atsāks darbu ar astoņiem iestudējumiem, preses konferencē pavēstīja Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba. 30. jūlija rītā Vimba raidījumā “900 sekundes” atklāja, kāds noskaņojums valda aktieru kolektīvā un vai šogad teātrī būs skatāma arī kāda bērnu izrāde.

Ja pagājušā sezona, Vimbas ieskatā, bija izaicinoša un neviennozīmīga, tad nākamā sezona ir jau “uzzīmēta”, jo pie tās strādājusi mākslinieciskā padome. Vimba uzsvēra, ka komanda ir strādājusi tā, ka, teātra direktora ieskatā, jaunā sezona ir sanākusi ļoti cieņpilna, paužot cerību, ka ieplānotais tiks īstenots.

Vimba atklāja, ka jauno sezonu teātris plāno sākt ar Viljama Šekspīra “Sapnis vasaras naktī”, tāpat būs skatāma dramaturģes Lindas Rudenes darbs “Riests”, ko iestudēs režisors Valters Sīlis.

Lasi vēl – Nacionālā teātra izrādes šosezon varēs apmeklēt tikai vakcinētie un Covid-19 pārslimojušie

Vimba atklāja, ka aktieri ir vakcinējušies pret Covid-19, un viņš cer, ka arī skatītāji to darīs, lai maksimāli ātri būtu iespēja atgriezties pie teātra mākslas baudīšanas.

Aizvadītajos mēnešos vairāki teātri vēra durvis vakcinētajiem skatītājiem, bet Latvijas Nacionālais teātris bija viens no tiem, kas nolēma teātra darbiniekiem piešķirt pelnītu atvaļinājumu.

“Cilvēki bija strādājuši gandrīz gadu un trīs mēnešus ar nelielām pauzēm. Līdz ar to tā viņiem bija iespēja atpūsties, izbaudīt laiku kopā ar saviem mīļajiem, tuvajiem cilvēkiem, un arī laiks mūs lutināja. Es zinu, ka nākamā sezona būs grūta un smaga,” sacīja Vimba.

Nākamajā sezonā Latvijas Nacionālais teātris ieplānojis astoņus jaunuzvedumus, bet Vimba norādīja, ka, ņemot vērā, ka septiņi jauniestudējumi palikuši no iepriekšējā gada, kurus skatītāji nav redzējuši, tad kopējais jauniestudējumu skaits sezonā sasniegs 14-16.

Vaicāts par teātra finansiālo situāciju, Vimba ar prieku atklāja, ka pagājušo gadu Latvijas Nacionālais teātris ir noslēdzis ar peļņu, neraugoties uz valstī noteiktajiem ierobežojumiem, kas liedza skatītājiem apmeklēt izrādes klātienē.

Attiecībā uz Covid-19 vakcināciju Vimba atklāja, ka teātris nav bijis spiests atbrīvot no darba kādu darbinieku vakcīnas dēļ, bet norādīja, ka sarunas par vakcinācijas nepieciešamību teātrī joprojām tiek aktīvi vestas. Viņš atklāja, ka šobrīd teātrī pret Covid-19 vakcinēti ir vairāk nekā 95% darbinieku.

Vaicāts par bērnu izrāžu iespējamību, ņemot vērā, ka šobrīd vakcinēties iespējams tikai no 12 gadu vecuma, Vimba atzina, ka šis jautājums teātrim ir vissmagākais. Latvijas Nacionālais teātris bija ieplānojis skatītājiem rādīt jauniestudējumu teātra Lielajā zālē, bet nu izrāde atcelta. Vimba cer, ka ar laiku būs iespējams uzvest arī šādu izrādi mazajiem teātra baudītājiem, bet ar pašreizējiem epidemioloģiskajiem noteikumiem tas diemžēl nav iespējams.

Jau 30. septembrī notiks Viljama Šekspīra lugas “Sapnis vasaras naktī” iestudējuma pirmizrāde ar publiku. Iestudējuma režisors ir Seņkovs. Savukārt 16. septembrī Lielajā zālē interesenti varēs noskatīties režisores Ditas Lūriņas iestudēto Frīdriha Šillera jaunības traģēdiju “Ferdinands un Luīze”.

Savukārt 22. septembrī varēs noskatīties Sluckas iestudēto Garsona Kanina melodramatisko komēdiju “Dzimusi vakardien”. Savukārt Aktieru zālē 10.septembrī interesenti varēs apmeklēt Sluckas iestudēto Harolda Pintera drāmu “Nodevība”.

23. septembrī Freiberga režijā būs skatāma Stendāla romantiskā drāma “Sarkanais un melnais”. Savukārt “LMT Jaunajā zālē” 14. septembrī Nastavševa režijā varēs noskatīties Kreiga Vernera psiholoģisko trilleri pēc Patrīcijas Haismitas romāna motīviem “Svešinieki vilcienā”.

22. septembrī teātrī demonstrēs Lindas Rudenes jokumentālu izrādi “Riests” Valtera Sīļa režijā. Savukārt 30. septembrī varēs noskatīties Latvijas Kultūras akadēmijas studenta Mārtiņa Gūtmaņa režijas diplomdarbu “Persona”, kas ir Ingmara Bergmana variācijas par cilvēka tēmu.

1 komentārs