Latvijas nabadzības seja – pieaugošais ēdāju skaits zupas virtuvēs

11 komentāri

Latvijas nabadzības tiešs spogulis ir zupas virtuvēs un siltā ēdiena izdales punktos redzamās ainas, tā uzskata Pretnabadzības tīkla vadība. Situācija ir kritiska laukos, sevišķi Latgalē un Vidzemes austrumu daļā.

Tikmēr, piemēram, Rīgā, lai arī vistrūcīgāko personu skaits mazliet samazinājies, tomēr gada laikā tiek izdalīts vairāk nekā pusmiljons bezmaksas ēdiena porciju.

Labklājības departamenta aprēķini liecina, – siltā ēdiena izdales punktos 80% ir pensionāru, taču nāk arī jaunās māmiņas ar bērniem. Atšķirībā no zupas virtuvēm, kurās pilnīgi ikviens bez maksas var doties pēc zupas, siltā ēdiena izdales punktos saņemt porciju zupas un otro ēdienu var tikai personas ar trūcīgās un mazturīgās personas statusu.

Foto

Lita Brice, RD Labklājības departamenta pārstāve

Tā ir iespēja viņiem ietaupīt naudiņu un iegādāties kaut ko citu par šo. Aptauja uzrādīja, ka māmiņas var tad kaut ko citu bērniem nopirkt. Pieaug tieši to trūcīgo skaits, kas ir pensionāri, kas saņem šīs niecīgās pensijas, tāpēc arī viņi iekrīt šajā grozā, kas saņem šo pakalpojumu.

Andris, bezmaksas ēdiena saņēmējs

Pat nāk tie ar trim vai divām augstākajām izglītībām, nāk un ēd šeit. Nezinu, ko tur mūsu valdība darba, bet nu ēd. Ņem burciņās uz mājām, citi ēd uz vietas.

Video

11 komentāri