Latvijas mediķi aizmirsuši sievietes vēderā ķirurģisku instrumentu, bet negrib maksāt pilnu kompensāciju

1 komentārs
Latvijas mediķi aizmirsuši sievietes vēderā ķirurģisku instrumentu, bet negrib maksāt pilnu kompensāciju
Foto: Cristian C/Flickr

“Pēc ilgstošām mokām un sāpēm man vēdera dobumā atklāja svešķermeni,” stāsta cietusī paciente, kura tagad no Linezera ārstiem grib tiesas ceļā piedzīt ievērojamu kompensāciju.

Ginekoloģiskā lāpstiņa, kas garumā esot līdzvērtīga 38. izmēra kurpju zoles garumam, atradās Ineses Mucānes vēderā četrus gadus. Pat datortomogrāfa attēlu uzskatīja par brāķi, jo nevarēja iedomāties, ka tik liels ķirurģisks instruments ir aizmirsts vēderā operācijas laikā. Atbildi sniedza vispārējs rentgens.

“Tas izskatījās pēc kūkas lāpstiņas, bet tikai divreiz lielāks. Kam jānotiek, lai atstātu tādu svešķermeni, un nepiefiksētu, ka netika veikta instrumentācija pēc operācijas,” stāsta
Inese Mucāne.

I. Mucāne tiesvedība ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu ilgst sesto gadu. Sākotnējā vēlme bija piedzīt no slimnīcas vairāk nekā 35 tūkstošus eiro.

Skaties foto:

Slimnīca dažādās instancēs pārsūdz summas apmēru, skaidrojot, – četrus gadus vēderā aizmirstais ķirurģiskais instruments neesot radījis pacientei paliekošus veselības traucējumus.

Veselības inspekcija, kas izvērtē mediķu aizmāršību un nolaidību, skaidro, ka Latvijā pacientu vēderos visbiežāk aizmirst tamponus un salvetes. Tā ir tik izplatīta mediķu kļūme visā pasaulē, ka nu jau tamponos iepin metāliskus diegus, lai skenēšanas iekārtas pēc tam tos varētu atklāt.

Savukārt, lai Latvijā pacientiem vieniem pašiem nav jācīnās pret medicīnas iestādēm, divus gadus darbojas Ārstniecības riska fonds. Nacionālajā veselības dienestā var pieteikt sūdzību par mediķu nodarīto skādi veselībai, dzīvībai, kā arī prasīt morālo kaitējumu.

Skaties video!