Latvijas mazākās skoliņas 1. klasē mācās trīs skolēni

Komentāri

Latvijas mazākās skolas – Dagdas novada Konstantinovas sākumskolā – pirmajā klasē mācās trīs skolēni. Tuvāko mēnešu laikā būs skaidrs, vai Konstantinovas sākumskola durvis skolēniem vērs arī nākamajā mācību gadā.

Dagdas novada Konstantinovas sākumskolā zinības apgūst trīspadsmit 1.–6. klases skolēni, bet vēl 15 bērni apmeklē pirmsskolas grupiņu. Sākumskolas pirmajā klasē mācās trīs skolēni, otrajā – viens, bet piektajā – neviens, tāpēc mācību stundas norit divās apvienotajās klasēs, un tās vada 6 skolotāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Marija Mickeviča, Dagdas novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja:

Skolotāji strādā un veic visus noteiktos valsts pārbaudes darbus. Tie rezultāti nav jau sliktāki, ir tikai lielāka darba piepūle. Tāpēc tās mērķdotācijas, ko saņemam no valsts, – tās ir nepietiekamas. Dagdas novada pašvaldība katru mēnesi dotē Konstantinovas sākumskolai 440 eiro. Šinī samaksā ietilpst nedaudz direktora algas, tāpat tiek dotēts sportam, mūzikai, angļu valodai un krievu valodai.

Daina Jakovele, Konstantinovas sākumskolas direktores p.i.:

Mēs esam kā viena liela ģimene. Mēs visu par visiem zinām, kā par saviem bērniem. Mēs uzreiz zinām, ko viņš skolā iemācījies, ko – nē, kur viņam ir stiprās, kur – vājās puses.

Lai gan Konstantinovas sākumskola atrodas aptuveni 14 kilometru attālumā no Dagdas, daži pilsētas iedzīvotāji izvēlējušies bērnus vest uz mazo lauku skolu.

Konstantinovas pagasta pārvaldes vadītājs atzīst, ka ekonomiskais ieguvums no skolas slēgšanas nebūtu liels, turklāt viņš ir pārliecināts, ka skolas slēgšanas gadījumā no Konstantinovas ciema projām aizbrauks visas ģimenes.

Skaties video!

Lasi vēl