Latvijas mazajās upēs sācies lašu un taimiņu nārsta laiks

Komentāri

Latvijas mazajās upēs sācies dižciltīgu zivju – lašu un taimiņu – nārsts. Vides inspektori šajā laikā pievērš lielu uzmanību maluzvejnieku aktivitātēm.

Lai vērotu nārstu, Dabas aizsardzības pārvalde ceturtdien, 2. novembrī, rīkoja pārgājienu gar Strīķupi Vidzemē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Mārtiņš Blaus
Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektors

Ja būtu atbraukuši divas nedēļas atpakaļ, tad redzētu melnu vietu, bet tagad tur ir balti oļi, ko zivis izmanto nārstošanai. Taisa bedres, kur dēj ikrus.

No lašveidīgajām zivīm Latvijā izplatītākās ir laši un taimiņi, kas atšķirībā no citām zivju sugām, kas nārsto pavasarī, ikrus ūdenī izlaiž rudenī.

Pēdējos gados lašu skaits sarucis, kas nozīmē, ka samazinās arī to zivju skaits, kas spējīgas no jūras atgriezties dabīgajās nārsta vietās sugas turpināšanai. Zivju nārsts ilgst vairākas nedēļas, kura laikā jo īpaši svarīga ir zvejas aizlieguma ievērošana, tāpēc vides inspektori šobrīd ir īpaši modri

Mārtiņš Blaus
Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektors

Latvijā liegums makšķerēšanai lašveidīgo nārsta dēļ ir 80 upēs, no tām 40 Gaujas baseinā. Ir pieķerti vairāki makšķernieki, kas neievēro noteikumus un ir administratīvi sodīti.

Vairums pārkāpēju taisnojas, ka par aizliegumu nav zinājuši, kā arī apgalvo, ka neķer lašus, bet gan citas zivis. Lai cilvēkus izglītotu par lašu nārstu, Dabas aizsardzības pārvalde rīkoja īpašu izzinošu pārgājienu gar Strīķupi. Cilvēki, kas upju malās pamana ko aizdomīgu, aicināti par redzēto ziņot.

Elita Kalniņa
Vides aizsardzības kluba viceprezidente

Latvijā tagad lieto teicienu – dabas kapitāls. Nu šis ir mūsu vislielākais kapitāls, un šodienas diena ir pieradījums. Zviedru tūristi šīs zivis varētu te nākt un par lielu naudu vērot.

Cilvēki, kas dodas vērot lašu un taimiņu nārstu, aicināti uzvesties klusi, lai zivis neiztraucētu. Vislabāk nārstošana būs vērojama, kad iestāsies sausāks un vēsāks laiks un kritīsies ūdens līmenis.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl