Latvijas Mākslas akadēmijā jau 80. reizi notiks tradicionālais karnevāls

Komentāri

Karnevālu sezonas atskaņas arī Latvijā – Latvijas Mākslas akadēmijā šonedēļ notiks ikgadējais karnevāls.

Šis ir jau 80. mākslas studentu rīkotais karnevāls, kurā satiekas māksla, mūzika, deja un teātris. Šogad tam dots nosaukums kā astrofizikālai parādībai “Baltais caurums”.

Kā LNT raidījums “900 sekundes” uzzināja Latvijas Mākslas akadēmijā, līdz karnevālam atlikušas piecas dienas. Šobrīd karnevāla rīkotāji aktīvi gatavojas gaidāmajam pasākumam.

Kristīne Kutepova
Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāla producente

Karnevālu rīko studenti. Šobrīd notiek gatavošanās process, mūsu galvenais kurators ir strādājis līdz pat rīta gaismai. Ir iesaistītas visas nodaļas. Cilvēki darbojas – sākot ar tēlniecību un beidzot ar video instalācijām. Mākslas zinātnieki ir veikuši pētījumu par 80 gadiem karnevāla vēsturē. Pasniedzēji iejaucas tik tālu, ka uzdod studentiem veidot kompozīcijas karnevālam. Tālāk visi kopā izdomā, kā mēs šogad izskatīsimies.

Līdzīgi kā tas ir bijis jau no karnevāla pirmsākumiem, par pasākuma vizuālo noformējumu rūpējas jaunie mākslinieki, veidojot dekorācijas, lielformāta gleznas, mākslas objektus un instalācijas. Būs arī jaunievedums – pie mākslas objektiem būs atrodama informācija par tās autoriem.

Lasi vēl