1 komentārs

“Jākustās un jādara!” Tā saka un pēc tādas devīzes arī dzīvo Mārtiņš Vizulis. Viņš ir neredzīgs, un savulaik viņu iepazinām Latvijas lepnumu nominācijā “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”.

Ar lielu gribasspēku un līdzcilvēku palīdzību viņam tagad izdevies īstenot ilgi lolotu ieceri. Viņš kļuvis pats sev darba devējs: kā sertificēts masieris atvēris masāžas kabinetu. Un ir arī vēl citas ieceres, kuras realizēt pamazām, pa solītim vien.

Mārtiņš redzi zaudēja pusaudža gados, taču šis notikums viņam vēl vairāk palīdzējis stiprināt savu pašapziņu un apņēmību. Viņam vienmēr ir bijusi vēlme dzīvot tieši tāpat kā redzīgie un nebūt ne no viena atkarīgam. Vēl vairāk, Mārtiņa mērķis ir palīdzēt citiem, un izvēlētā profesija ir kā apliecinājums tam.

Diemžēl, pret neredzīgiem ļaudīm joprojām ir daudz aizspriedumu, un tos izjutis arī Mārtiņš. Sūtot darba pieteikumus, viņš aicināts uz darba intervijām, taču, uzzinot par neredzību, saņemti atteikumi.

Tagad Mārtiņš saka, tā ir pagātne, kuru vairs negrib atcerēties. Tieši pēc Latvijas lepnuma ceremonijas notikušas daudzas labas lietas, un viņš ir atpazīts pat uz ielas. “Pie sarežģītajiem krustojumiem cilvēki ir kāpuši ārā no mašīnas, lai palīdzētu man pāriet ielu. Vairāk bijis izsaukumu uz mājām profesijas jomā, un daudzi ir interesējušies, kad beidzot būs savs kabinets.”

Un nu beidzot tas ir noticis. Jau pēc nedēļas oficiāli durvis vērs Mārtiņa Vizuļa masāžas centrs. Kabinetu viņš īrē Rīgas “Veselības centrā 3”, un tā tapšanā Mārtiņš īpašu paldies saka Anitai Monozovai, bez kuras atbalsta šis sapnis diez vai tik ātri īstenotos. “Pēc Latvijas lepnuma raidījuma viņa nolēma, ka jāizveido vieta, kur cilvēki ar redzes problēmām var atvērt sociālo uzņēmumu. Vieta, kur neredzīgi vai vājredzīgi masieri varētu atsperties un viņiem būtu darba iespējas. Lietuvā ir vesels spa salons, kur cilvēki ar veselības problēmām strādā.”

Kabineta izveidošana Mārtiņu esot pacēlusi gluži vai spārnos, viņam beidzot būs sava vieta, kur palīdzēt cilvēkiem. Mārtiņš stāsta, ka īpaši labi viņam padodas ārstnieciskā masāža. “Cilvēks var izstāstīt, kur viņam sāp, bet ar pirkstiem es to vietu ļoti labi sajūtu. Redzes zaudējums ir devis iespēju enerģētiskā veidā palīdzēt. Neesmu dziednieks, bet rokas pašas zina, kas jādara ar konkrētu muskuli.”

Un Mārtiņš ir ceļā vēl uz kādu lielu mērķi – melno jostu karatē, kuru plāno iegūt tuvākā gada laikā. Viņš ir pierādījis, ka neredzīgs cilvēks var visu. Nesen godam aizstāvēts Beļģijas čempionāta tituls, drīz esot jādodas uz Eiropas čempionātu, kas notiks Spānijā. Un mērķis, protams, zelta medaļa.

“Viss, kas pēdējā laikā notiek ar mani, gan saistībā ar kabinetu, gan sporta ziņā, liek man justies noderīgam. Tas man ir pats galvenais.”

Mārtiņa kontaktus var atrast viņa “Facebook” lapā.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.