Komentāri

Skolotājs  – šajā nominācijā Latvijas lepnums ir matemātiķis Juris Škuškovniks, kurš kopā ar sievu palīdz talantīgiem skolu jauniešiem sagatavoties dažāda mēroga matemātikas olimpiādēs.

Jura Škuškovnika stāsts ir par to, ka skaitļi un formulas var būt aizraujošas, ka matemātika ir kaislība. ”Neapšaubāma bauda, ja tu esi kaut ko izrēķinājis, un, ja tu ar to kādu saindē, viņs turpina pats priecāties,” stāsta J. Škuškovniks.  Jau skolas gados, skolēniem tik ierasti mīļos priekšmetus – sportu, zīmēšanu vai rokdarbus izkonkurējusi matemātika – Jura Škuškovnika sirdī ieņēmusi īpašu vietu. ”Matemātikā man, kādā klasītē trešajā, bija sacensības klasē starp solu rindām. Skolotāja deva uz zināšanām, uz atjautību, uz spēju izdomāt uzdevumus, un izrādījās, ka es tur varu būt labāks, varu palīdzēt savai solu rindai. Tad es sapratu, ka es pats rēķinu. Pirms tam es to nezināju,” atceras J. Škuškovniks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilze Ose, matemātikas skolotāja, komentējot Jura aizrašanos norāda, ka viņam ar pašu matemātiku nav gana – viņš grib dalīties ar skolniekiem savās zināšanās un aizraut viņus.

Juris nav skolotājs, viņš nestrādā skolā. Ikdienas darbi aizrit medicīnas sabiedrībā, kur viņš pārzina informāciju tehnoloģijas. Un tomēr ir skolēni, kas par savu skolotāju sauc tieši Juri. ”Viņam tas patīk, tas viņu aizrauj. Viņš labprātīgi to dara un viņš ir mūsu skolotājs,” stāsta viena no viņa skolniecēm.

Viņa audzēkņi ir olimpieši, Latvijas izlases dalībnieki, kas cīnās par medaļām matemātikas olimpiādēs. Komentējot priekšnosacījumus veiksmīgie startiem olimpiādēs, Juris norāda, ka svarīgas ir zināšanas un tehnika, bet ne mazāk svarīga ir jaunrade un darbs komandā, kas ir raksturīgi mūsdienu zinātnei.

Turklāt Juris ne tikai ir palīgs un iedvesmas avots, bet viņš arī, pērkot biļetes, rūpējas, lai talantīgie jaunieši vispār varētu aizbraukt uz olimpiādēm –Vjetnamā, Kazahstānā, Turcijā, utt.

Vairāk skaties video

Lasi vēl