Latvijas lepnums: Ilgas Vanuškas zupas virtuve trūcīgajiem Gulbenē

3 komentāri

26. decembra vakarā, jau vienpadsmito reizi ceremonijā Latvijas lepnums tika godināti tie mūsu līdzcilvēki, par kuru pašaizliedzību, sirsnīgumu, altruismu un sirds siltumu varam būt patiesi lepni. Portāls Skaties.lv atskatīsies uz balvas ieguvējiem un viņu stāstiem. Ilga Vanuška saņēma Latvijas lepnuma balvu nominācijā Cilvēks cilvēkam.

Šajā mājā, Gulbenē, Viesturu ielā 4, rosība jau sākas agri no rīta. Ilga Vanuška ceļas vēl pirms saules lēkta, lai samizotu visu nepieciešamo zupai, ko likt galdā. “Katru dienu gatavojam citu zupu,” stāsta saimniece.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zupas virtuvi Ilga uzsāka pirms 7 gadiem, kad televīzijā kopā ar vīru redzējuši, kā trūcīgie Rīgā stāv garās rindās pēc ēdiena. “Abiem diviem gandrīz asaras bira. Tā nu sākām taisīt!” atzīst Latvijas lepnums 2014. Pulkstenis tuvojas jau 12:00, un viņa kļūst tramīgāka, jo gaidāmi pirmie apmeklētāji.

Regulārie zupas virtuves apmeklētāji atzīst, ka ēdiens, kas tiek likts galdā, ir ļoti garšīgs. Varot just, ka tas gatavots ar mīlestību. Bet dzīve kundzi nav lutinājusi, jo pirms pieciem gadiem viņa zaudējusi vīru, gadu vēlāk bankrotēja gandrīz 20 gadus dzelzceļa kafejnīcā strādājusī Ilgas kafejnīca, bet uzaugusi viņa ir 7 bērnu ģimenē. “Pati to badu esmu izcietusi, jo bija reizes, kad atnāku mājās un nav, ko ēst. Varbūt vienīgi sakaltusi maizīte. Tā es saprotu, cik viņiem ir grūti!”

Viss nepieciešamais ziemai jau sagādāts, un Ilga saka lielu paldies par to, ka cilvēki atved kartupeļus, sīpolus un citus dārzeņus. Gaļa tiek iegādāta par pašas pensiju, bet zupas virtuvi uzskata jau kā par savu pienākumu, bet pabarot tos, kuriem dzīvē nav paveicies, ir viņas sirdslieta. “Citreiz ir tā, ka pamostos un sāp galva, un šķiet, ka necelšos. Bet tad vienmēr pasaku – nē, man jāturās!”

Pēdējie ēdāji jau devušies uz pilsētu, pagalmā runcis, nedaudz iesnaudies, gaida pirmo sniegu, Ilga kopā ar Anitu novāc šķīvjus, kuri jānomazgā, un tad jau jāsāk gatavot nākamās dienas zupa. Šī gada Latvijas lepnums nominācijā Cilvēks cilvēkam – Ilga Vanuška.

TOP komentāri

 • Irēna
  0 0 0

  Irēna

  Lai Dievs dod veselību un izturību Ilgai, žēl to sķauga cilvēku, bet tādu diemžel Latvijā nav mazums.
 • anonimajam dirsejam
  0 0 0

  anonimajam dirsejam

  Vina pa savu pensiju uztur zupas virtuvi. Tu kautko labu esi izdarijis? Vai tik sedi netā un dirs par citiem. Varbūt tevi slikti pabaroja???
 • šoreiz anonīmi
  0 0 0

  šoreiz anonīmi

  Labi lai jau būtu ka viņa baro nabadzigos nav jau žēl, bet kāpēc neviens nav teicis ka viņā par cilvēku savesti pārtiku taisa un pārdod pusdienas uzņēmumiem??? Vai tiešām šādiem cilvēkiem jāpiešķir "Latvijas lepnuma" nominācija???:

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl