11 komentāri

Šogad “Latvijas lepnuma” balvas nominācijā “Ģimene” saņēma kuplā Zeimaņu ģimene.

Ģimene galva – Jānis Zeimanis ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas angļu valodas skolotājs. Kopā ar sievu Indru viņi audzina piecus bērnus. Pēc garās darba dienas skolotājs nenogurdināmi turpina savu attīstību, studējot kritisko domāšanu un starpkultūru kompetences attīstīšanu svešvalodu mācību kontekstā.

Ģimenei Jāņa dzīvē ir liela nozīme.

“Mēs esam apzināti gribējuši mazliet liekāku ģimeni nekā standarta. Es arī nāku no daudzbērnu ģimenes. Man viennozīmīgi ir labākā sieva, viņai ir liela pacietība,” saka Jānis.

Jānis un Indra drīz svinēs 15. kāzu jubileju un audzina piecus bērnus – Tomu, Matīsu, dvīnes Samantu un Amandu, un Rūtu.

“Enerģijas pieplūdums ir kopā pavadītajos brīžos. Stipras ģimenes priekšnosacījumi noteikti ir vecāku attiecības, sarunas, bērni noteikti vēro vecāku attiecības,” saka Indra.

Vecāki kā vienu no vērtībām, ko iemācīt bērniem, uzskata cilvēku mīlestību.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.