Latvijas Lepnumam sava pastmarka – Dziedošie koki

Komentāri
Latvijas Lepnumam sava pastmarka – Dziedošie koki
Foto: Baiba Runce, Bez Tabu

TV3 un Latvijas Pasts šodien, 4. decembrī, pasta centrā Sakta prezentēja Latvijas Lepnuma pastmarku – dizaina konkursā uzvarējušo Solvitas Kukles pastmarku Dziedošie koki.

Jaunā pastmarka ar nominālvērtību 0,50 eiro, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, nodrukāta 300 tūkst. eksemplāru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Lepnuma pastmarkas autore ir Daugavpils Universitātes studente S. Kukle, kas apgūst datordizaina profesionālā bakalaura studiju programmu. Dziedošo koku pastmarkas ideja autores versijā simbolizē latvieša dziedošo garu un saikni ar dabu, kas visuzskatāmāk izpaužas Dziesmu svētkos. Līdz ar Latvijas Lepnuma pastmarku izdota arī īpaša pirmās dienas aploksne.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs akcentē: “Latvijas Lepnuma tēma sabiedrībai ir svarīga: to redzam no šā gada pastmarku dizaina konkursa darbu iesniedzēju un balsotāju aktivitātes, kas ir augstāka nekā iepriekšējo gadu konkursos. Latvijas Lepnums ir mūsu pozitīvo darbu un domu spogulis, un konkursa pastmarku skicēs ir skaidri redzams, ar ko lepojamies. Uzvarējusī pastmarka tam ir spilgtākais apliecinājums.”

MTG TV un radio Latvijā vadītāja Baiba Zūzena aicina: ”Latvijas Lepnums 11 gadu laikā kļuvis par būtisku Ziemassvētku notikumu. Lai svētku laikā un visa nākamā gada garumā jaunizdotā pastmarka ir Latvijas Lepnuma vēstnesis, kas ik dienu iedvesmo ikvienu no mums atcerēties savus tuviniekus un pateikties viņiem par labajiem darbiem! Lai, ieejot Jaunajā gadā, mums izdodas vairot pozitīvas un gaišas domas!”

Reklāmas aģentūras DDB Latvia izpilddirektors Andris Rubīns pauž prieku par jauno pastmarku: “Tā kā mums ir atņemta nacionālā valūta, mūsu identitāte un nacionalitāte ir pastmarkas, kas jāsargā.”

Pastmarku dizaina konkursu Latvijas Pasts rīkoja ceturto reizi.

Latvijas Lepnums ir projekts, ko TV3 sadarbībā ar laikrakstu Diena un sociālo portālu draugiem.lv rīko jau 11. gadu, aicinot apzināt tos pašaizliedzīgos un apņēmīgos līdzcilvēkus, kas snieguši nesavtīgu palīdzību, glābuši nelaimē nokļuvušos, snieguši cerību un piepildījuši kāda klusos sapņus. Līdzšinējo 10 projekta īstenošanas gadu laikā saņemts vairāk nekā 6000 pieteikumu ar Latvijas Lepnuma stāstiem par cilvēkiem, kas pelnījuši būt šā titula saņēmēji. Katru gadu Latvijas Lepnuma balvas tiek pasniegtas 10 dažādās nominācijās. Latvijas Lepnuma simbols, ko, darinātu stiklā, saņem balvas laureāti, ir Zelta ābele.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl