“Latvijas lepnuma” stāsts: Skolotāja Zinaīda Hermanoviča simtiem cittautiešu bērnu iemācījusi mīlēt latviešu valodu

2 komentāri

“Latvijas lepnuma” balvas saņēmēja nominācijā “Skolotāja” Zinaīda Hermanoviča savu talantu un izglītību ir pārvērtusi par mīlestības ceļu tiem bērniem, kuri vēlas būt piederīgi Latvijai. 

Hermanoviča Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” māca latviešu valodu pirmsskolas vecuma cittautiešiem. Šogad viņa nosvinēja savu 80 gadu jubileju un joprojām aktīvi strādā.

Centrs “Daugmale” ir vieta Maskavas forštatē, kur bērni mācās dziedāt un dejot, bet vēl šeit caur tautasdziesmām, rotaļām un rotaļām bērni kļūst par Latvijai piederīgiem.

Soli pa solim “Daugmalē” par Latvijai piederīgiem ir kļuvuši simtiem bērnu. Skolotāja Zinaīda Hermanoviča izstrādājusi savu īpašu metode, lai bērnus iemācītu mīlēt valodu, nekautrēties runāt un nekautrēties dzīvot latviskā vidē.

“Lai tie bērni saprot, ka dzīvo Latvijā. Un, lai saprot, kas ir Latvija priekš viņiem… Es galvenokārt balstos uz latviešu tautasdziesmām. Mēs veidojam sižetus praktiski uz katru frāzi,” saka Hermanoviča.

Ceļu no dzelzceļa stacijas uz centru “Daugmale” Zinaīda ik rītu mēro jau 25 gadus. Pateicoties kustīgajam dzīvesveidam, arī 80 gadu vecumā Zinaīda kopā ar audzēkņiem rotaļās tupus un rāpus izstaigā klasi, kā arī izstaigā ar bērniem Rīgas parkus un iedrošina.

Viņas kolēģei spilgti atmiņā palicis gadījums, kad kāda lietuviešu meitenīte, kura nerunāja un nesaprata ne vārdu latviešu valodā, nedēļas laikā Zinaīdas nodarbībās jau zināja pāris vārdus un prata izskaidrot skolotājai, ko vēlas.

Zinaīda joprojām lepojas par Sanktpēterburgas Kultūras akadēmijā iegūto izglītību Teātra nodaļā. Tik pat ļoti viņa lepojas ar saviem audzēkņiem, kuri var mācīties Latvijas labākajās skolās un pārspēt tos, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda.

Šā gada “Latvijas lepnuma” ceremoniju skaties šeit! 

TOP komentāri

 • njuuu
  +1 +1 0

  njuuu

  Latviešu valodas skolotāja, bet vēl joprojām jauc "ka" un "kad" lietošanu...
 • nevajag muldēt
  0 0 0

  nevajag muldēt

  Gar manu māju Pārdaugavā katru dienu iet garām pamatskolas bērnu pulciņi, kuri sava starpā čalo krieviski. Tas nav normāli.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl