5 komentāri

Šobrīd Latvijā aptuveni 55 000 dzīvokļu apkurei izmanto gāzi, daudzi malkas krāsnis. Neattīrītu dūmvadu un citu iemeslu dēļ ik gadu, saindējoties ar tvana gāzi, dzīvību zaudē ap 100 cilvēku. Pateicoties vecākajam dēlam, Pavlovu ģimene Rīgā, Šķirotavas rajonā, šo statistiku nepapildināja. Viņu otrā dzimšanas tagad ir 2020.gada 26.februāris.

Tās dienas vakarā ģimenē bija ierastā ikdiena. Mamma Anna bija dežūrā, – viņa strādā ātrajā palīdzībā un Austrumu slimnīcā. Tētis Sergejs arī ir mediķis “ātrajos”, viņam bija paredzēta dežūra nākamajā dienā. Tovakar virtuvē viņš gatavoja pusdienu maizītes savai maiņai. Tikmēr dēls Sergejs mācījās savā istabā pie datora, bet meita Aleksandra devās mazgāties vannā.

“Ieliku meitu vannā mazgāties, pats gāju taisīt vakariņas darbam. Redzēju, ka kaķene zaudēja samaņu, sāku uzkopt virtuvi un tad man visa bilde pazuda,” atminas tētis Sergejs.

Tikmēr meita no vannasistabas centās sasaukt tēvu, bet atbildes nebija.

“Es izkāpu no vannas, aizgāju pie brāļa, ieraudzījām tēti un tad es sāku kliegt,” stāsta Aleksandra.

Dēls Sergejs redzēja, ka tēvs, kaķis un suns atrodas bezsamaņā: “Es nesapratu, kas noticis. Es veicu pirmo palīdzību, tētis ļoti grūti elpoja, viņa seja bija nedaudz zila.”

Pirms pats zaudēja samaņu, dēls paguva izsaukt ātro palīdzību.

Gāzes darbiniekiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka dzīvoklī ir kritiska tvana gāzes koncentrācija.

Ja ne dēla Sergeja spēja sniegt palīdzību saviem tuvākajiem un izsaukt ātro palīdzību, traģisks 26. februāra vakars varēja kļūt ne vien Pavlova ģimenei, bet visai viņu mājas kāpņutelpai.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.