21 komentārs

Nelielajā Kaunatas ciemā Rēzeknes novadā dzīvo jauns un apņēmīgs ērģeļmūzikas talants Kaspars Bačkurs, – devītās klases skolnieks, kurš sakrājis naudu un nopircis ciema baznīcai jaunas ērģeles.

Kaspars mācās Kaunatas vidusskolas 9.klasē. Paralēli mācībām vispārizglītojošajā skolā apgūst klavierspēles prasmes Maltas Mūzikas skolā, savukārt J.Ivanova Rēzeknes mūzikas skolā pilnveido ērģeļu spēlēšanas prasmes.

“Jau no mazām dienām man bija liela interese tieši par klavierēm,” saka Kaspars.

Jaunietis piedalījies dažādos pianistu konkursos, savukārt ienākumus, kurus guvis, viņš ieguldīja, lai nopirktu ērģeles Kaunatas baznīcai. Naudu ērģelēm jaunietis sakrājis arī no dzimšanas dienās sadāvinātās naudas, tāpat piepalīdzējuši arī vecāki.

“Lai es varētu ne tikai sev spēlēt, bet dalīties arī ar citiem, nolēmu, ka ērģeles jāliek baznīcā,” bilst Kaspars.

Tagad Kaspars ērģeles spēlē svētdienu misēs, nākotnē skolnieks plāno savu dzīvi saistīt ar mūziku. “Nezinu, vai gribu būt plaši pazīstams…Es varētu būt mūziķis, bet ne īpaši pazīstams. Cenšos būt pieticīgs, īpaši sevi nereklamēt,” saka Kaspars.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.