Pievienot komentāru

“Es nācu no stundām uz mūzikas skolu. Kaut kādas meitenītes sauca palīgā! Dzirdēju vārdu” ielūzis”…” atminas Jēkabs Kalmanis, kurš savas pašaizliedzības vadīts izglāba skolasbiedru. Viņš saņēma balvu Latvijas lepnums 2014 nominācijā Glābējs.

Tā bija parasta darba diena, kad Jēkabs, kā ierasts, pēc stundām devās uz Talsu mūzikas skolu gar vietējo dīķīti. Pēkšņi viņam visas mantas bija jāatstāj un jādodas riskēt ar savu, lai izglābta kāda cita dzīvību. Jāpiebilst, ka tā nebija karsta vasaras diena. “Nācās lauzt ledu, lai tiktu pie viņa klāt!” Viņš atzīst, ka bijis nedaudz bail, jo, pazūdot pamatam zem kājām, ir pazudusi arī 50% drošuma.

“Biju klausījies, kā cilvēki jāglābj, un panikas brīžos bieži vien, mēģinot ķepuroties, slīkonis parauj līdzi arī glābēju.” Izkāpjot krastā, tajā mirklī bija ieradušies arī “ātrie”, kuri konstatēja, ka Jēkabam asiņo kāja. “Pats nemaz nepamanīju, ka biju sagriezis. Nejutu!”

“Viņš piezvanīja un teica – mamm, Tu nespēj iedomāties, kas ir noticis! Viņa balsī bija tāda laimes sajūta,” atceras Jēkaba mamma Dace. “Kad es sapratu, ko viņš ir izdarījis, es biju tik lepna!” Puisis savu karjeru cer saistīt mūziku, savu ceļot sākot cirst mūzikas grupā, ko nodibinājis kopā ar draugiem.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.