Latvijas laukus no izmiršanas, visticamāk, neizdosies glābt, – secina pētnieki

14 komentāri

Latvijas iedzīvotāju skaits saruks lēnāk nekā prognozēts līdz šim, un, piepildoties optimistiskākajam scenārijam, 2030. gadā būsim 1,9 miljonu sastāvā, to prognozē domnīcas “Certus” pētnieki.

Tam gan nepieciešama virkne priekšnosacījumu – galvenokārt ekonomiskie. Ja izdotos palielināt algu līmeni valstī, tad cilvēki radītu vairāk bērnus un mazinātos emigrācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Bēdīgais Latvijas demogrāfiskais stāvoklis nav nekāds noslēpums, un prognozes, kas izskanējušas līdz šim, iezīmē drūmu ainu – “Eurostat” lēš, ka pēc 13 gadiem Latvijā dzīvos 1,7 miljoni cilvēku, ANO prognozēs figurē 1,8 miljoni.

Latvijas pētnieki gan uzskata, ka tik strauja iedzīvotāju skaita samazināšanās nav gaidāma – 2030. gadā būsim 1,9 miljoni. Turklāt cilvēku varētu būt vēl vairāk, ja izdotos izrāviens ekonomikā.

Pētījums vienlaikus gan liecina, ka arī pie optimistiskā scenārija lauki turpinās izmirt un iedzīvotāji koncentrēsies Rīgā un Pierīgā. Turpinās pieaugt arī pensionāru skaita īpatsvars.

 

TOP komentāri

 • Sīpols
  +16 +15 -1

  Sīpols

  Politiķi tikai pilda savas kabatas,par vienkāršo tautu atceras tikai uz vēlēšanām!
  Izzagta,izpārdota Latvija ar negodīgiem,alkatīgiem un varas kāriem politiķiem un saeimu .Kā var runāt par kādu patriotismu,ja vienkāršai tautai veselības aprūpei neatlaiž līdzekļus,mēs bruņojamies,pērkot aizvēsturisku kara tehniku,kura ārzemniekiem ir novecojusi.Tiek šķērdēti miljoni par šiem lūžņiem,atrodas līdzekļi
  migrantiem,bet vajadzīgām vēlmēm tie nez kāpēc neatrodas?Kam izdevīga šāda politika?
 • lauku vecis
  +13 +13 0

  lauku vecis

  ...kamēr lauksaimniekiem plēsīs ādu pār acīm,tikmēr laukos izaugsmes nebūs...vajadzētu gadus desmit atbrīvot laukkopjus no visiem nodokļiem(to tiesu virzot izaugsmei lai varētu konkurēt ar Eiropas trešās šķiras precēm(kuras mēs esam spiesti iepirkt,jo paši esam nospiesti uz ceļiem)....mēs varētu ēst veselīgu savu ražotu produkciju...vienreiz ir jāizbeidz līst bez ziepēm Briselei vienā vietā...sāksim paši saimniekot savā ze'mē ar pilnu vērienu !!!
 • DAINA
  +13 +13 0

  DAINA

  Tad nu gan jaunums!!! Visiem tas ir skaidrs jau sen, tikai valdibai un zurnalistiem nez kapec tas ir brinums! Sakat vel, ka visa si situacija jau nebija ieprieks paradzeta un izplanota. Katru darbibu verte pec sekam. Kadas tas ir redzat pasi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl