Latvijas lauksaimnieki un mežsaimnieki jūnijā gatavojas plašiem protestiem ar traktoriem un meža tehniku

16 komentāri
Latvijas lauksaimnieki un mežsaimnieki jūnijā gatavojas plašiem protestiem ar traktoriem un meža tehniku
IVARS SOIKĀNS, LETA

Latvijas lauksaimnieki un mežsaimnieki gatavojas plašiem protestiem periodā starp 15.jūniju un 23.jūniju, “Skaties.lv” informēja biedrības “Zemnieku saeima” pārstāvji.

Biedrībā atgādināja, ka šā gada 21. maijā biedrības “Zemnieku saeima”, “Latvijas meža īpašnieku biedrība”, “Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija”, “Latvijas Jauno zemnieku klubs”, “Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome”, “Lauksaimnieku apvienība” un “Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācija” nosūtīja SIA “EHR Mediju Grupa” un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram, Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) padomes priekšsēdētājam Artūram Tomam Plešam (AP) atklātu vēstuli, aicinot publiski atvainoties par no valsts budžeta finansētu reklāmu, kurā lauksaimnieki nosaukti par “masu slepkavām”, kā arī aicinot mainīt LVAF finansējuma piešķiršanas noteikumus tā, lai turpmāk sniegtā informācija būtu zinātniski pamatotas, izslēdzot iespēju izplatīt “apmelojošu un nepatiesu informāciju”, vai reklamēt politiskas personas.

Biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre

“Lai atbildētu uz mūsu prasībām, devām vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram un SIA “EHR Mediju Grupa” laiku līdz 2021.gada 28.maija plkst. 11.00. Cienām SIA “EHR Mediju Grupa” attieksmi, atvainojoties lauksaimniekiem, ēterā atskaņojot atvainošanos, kā arī paskaidrojot situācijas apstākļus. Savukārt no ministra Artūra Toma Pleša nav saņemta nekāda oficiāla atbilde. Lauksaimnieki un mežsaimnieki neplāno atteikties no savām prasībām, jo atšķirībā no politiķiem, mēs savas problēmas risinām, nevis piekopjam “strausa politiku”. Problēmas ar LVAF darbību sākām risināt jau ar iepriekšējo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, to turpinām darīt arī tagad. Diemžēl, vēstules, kuras tikušas adresētas LVAF padomei ar iztirzātiem meliem un puspatiesībām ir filigrāni ignorētas. Uz mūsu iesniegumiem tika atbildēts, ka “[publikācijās paustais] nav labākās prakses paraugs”, tomēr LVAF padomei nesaskatot problēmas ar pasniegto informāciju.”

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas vadītājs Indulis Jansons skaidro – ņemot vērā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra nespēju reaģēt uz situāciju un respektēt lauksaimnieku un mežsaimnieku prasības, zemnieki ir spiesti organizēt plašas protesta akcijas. “Plānošanas darbus uzsākām šodien [31.maijā]. Situācija ir ļoti nokaitēta, lauksaimnieki ir gatavi braukt uz Rīgu. Protesta organizēsim laikā starp 15. un 23. jūniju. Ja prasības netiks izpildītas un netiks uzsākts dialogs, neizslēdzam ministra demisijas pieprasījumu. Protests ietvers traktorus un meža tehnikas vienības Rīgas centrā, kā arī uz valsts galvenajiem autoceļiem,” sacīja Jansons,

Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks

“Uzsveram, ka neesam pret finansējuma piešķiršanu LVAF aktivitātēm un uzskatām, ka vides apziņas veicināšana sabiedrībā un ir nepieciešama. Tomēr – ja to darām pa nodokļu maksātāju naudu, tas ir jādara ar skaidru mērķi, objektīvi un pamatoti – bez puspatiesībām, sagrozītiem faktiem, izdomājumiem, ārpus Latvijas izmantotām praksēm vai klajiem meliem. Materiālu izstrādē noteikti būtu nepieciešama iesaistīto nozaru pārstāvju, zinātnisko institūtu, universitāšu un statistiķu līdzdalība. Robeža starp viltus ziņu ierobežošanu un cenzūru var būt šaura, tomēr tā ir jāatrod.”

Biedrība “Zemnieku saeima” ir lauksaimnieku organizācija Latvijā, kas dibināta 1999.gadā. Biedrības pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana. Biedrības biedri ir 800 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas. Biedri kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes (augkopība 54%, piena lopkopība 38%, citas nozares 8%) un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4000 darbiniekus.

16 komentāri