Komentāri

”Ir jēga darīt darbu, ja pēc tā ir kāds gandarījums,” tā par darba ētiku izteicies viens no izcilākajiem Latvijas dizaina grafiķiem, plakātistiem Laimonis Šēnbergs, kurš pazīstams arī kā “Latvijas lata tēvs”. 

Laimonis Šēnbergs ilgus gadus darbojies Latvijas Bankas monētu dizaina komisijā, veidojot dizainu lata monētai un vairākām godalgotām Latvijas jubilejas un piemiņas monētām. Tieši tāpēc Laimoni Šēnbergu mēdz dēvēt arī par Latvijas lata tēvu.

Skaties foto:

Piemēram, Laimonis Šēnbergs veidojis dizainu lata monētai Kliņģeris, arī kolekcijas monētām Rīga 800 un citām. Laimonis Šēnbergs bijis arī Dziesmu svētku galvenais mākslinieks un kopš 2003. gada ir arī Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētājs.

LNT Ziņu dienests 20. sezonā septembrī ik dienu vēlas jums parādīt kādu no televīzijas īpaši sagatavotajiem 20 stāstiem no sirds. Stāsti tika veidoti, tiekoties ar cilvēkiem, kuri, tāpat kā LNT komanda, mīl savu darbu.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl