Latvijas krabju zvejas kuģa nedienas Norvēģijā: Latvija gatava tiesāties

Komentāri

Krabju zvejas kuģis no Latvijas Norvēģijā aizturēts nepamatoti. Tāpēc valstij ir pienākums panākt taisnību un atbalstīt nozari starptautiskajās institūcijās un gadījumā, ja tas nepieciešams, arī tiesā.

Tā šodien secināts valdības sēdē, uzklausot ziņojumu un izvērtējot apstākļus Norvēģijā aizturētā zvejas kuģa lietā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien lēmums par tiesāšanos gan nav pieņemts, taču nolemts, ka jautājumus, kas saistīti ar arestēto kuģi un turpmāko zveju šajā reģionā, risinās Ārlietu ministrija. Līdzekļi par dīkstāvi un radītajiem zaudējumiem no valsts budžeta prasīti netiks. Līdzīgi kā piena nozares atbalstam, arī šoreiz nauda tikšot prasīta no Eiropas Komisijas.

Jānis Dūklavs, zemkopības ministrs, ZZS

Mēs esam sagatavojuši vēstuli un vērsīsimies Eiropas Komisijā ar šo jautājumu, tāpēc ka regulas un likumdošana paredz to, ka mums pienākas tiesības zvejot, tad mums būtu tiesības pieprasīt, ja tās netiek pildītas, kādam par to vajadzētu maksāt.

Ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam tuvākajā laikā esot plānota arī tikšanās ar Norvēģijas ārlietu ministru, lai risinātu jautājumus par aizturētā kuģa atbrīvošanu, kompensācijām un turpmāko krabju nozveju.

Video: LNT Ziņu sižets

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl