Komentāri

Jau vairākus gadu desmitus ASV un arī citās valstīs popularitāti gūst koru koncerti, kuros ir iespējams uzstāties arī skatītājiem. Tā saukto ”sing along” jeb kopdziedāšanu nu vēlas iedzīvināt arī Latvijā.

Jau šajos Ziemassvētkos gaidāms koncerts, kurā dziedāt varēs ikviens apmeklētājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Diriģenta Inta Teterovska koris “Balsis” angliski runājošajās valstīs populāro ”sing along” dziedāšanas veidu iemēģināja oktobra beigās “Rīgas A Cappella festivāla” laikā. Ņemot vērā publikas atsaucību, nolemts iesākto turpināt.


Diriģents Ints Teterovskis:

Ideja ir tāda, ka ir lielais orķestris, mūziķi uz skatuves, un ir iespēja būt nevis vienkārši klausītājam, bet šī notikuma radītājam. Tu esi sagatavojies, tev līdzi ir notis. Tad skatītāji tiks sadalīti pa soprāniem, altiem, basiem – katrs savās vietās.

Doma par kopdziedāšanas tradīcijas iedzīvināšanu Latvijā radās Mārtiņam Šmitam – Kanādas latvietim, kurš jau vairākus gadus ir pārcēlies uz dzīvi Rīgā. Viņš nešaubās, ka latvieši var kļūt par pašiem labākajiem ”sing along” dziedātājiem.

Lai sagatavotos pirmajai kopdziedāšanai, interneta lapā singalong.lv pieejamas notis un palīgmateriāls, kur katra balss ir iedziedāta. Ar Ziemassvētku koncertu pasākuma rīkotāji neplāno apstāties, un jau maijā tiks rīkots koncerts, kur tiks kopdziedāta latviešu autoru mūzika.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl