Komentāri

Jau vairākus gadu desmitus ASV un arī citās valstīs popularitāti gūst koru koncerti, kuros ir iespējams uzstāties arī skatītājiem. Tā saukto ”sing along” jeb kopdziedāšanu nu vēlas iedzīvināt arī Latvijā.

Jau šajos Ziemassvētkos gaidāms koncerts, kurā dziedāt varēs ikviens apmeklētājs.

Diriģenta Inta Teterovska koris “Balsis” angliski runājošajās valstīs populāro ”sing along” dziedāšanas veidu iemēģināja oktobra beigās “Rīgas A Cappella festivāla” laikā. Ņemot vērā publikas atsaucību, nolemts iesākto turpināt.


Diriģents Ints Teterovskis:

Ideja ir tāda, ka ir lielais orķestris, mūziķi uz skatuves, un ir iespēja būt nevis vienkārši klausītājam, bet šī notikuma radītājam. Tu esi sagatavojies, tev līdzi ir notis. Tad skatītāji tiks sadalīti pa soprāniem, altiem, basiem – katrs savās vietās.

Doma par kopdziedāšanas tradīcijas iedzīvināšanu Latvijā radās Mārtiņam Šmitam – Kanādas latvietim, kurš jau vairākus gadus ir pārcēlies uz dzīvi Rīgā. Viņš nešaubās, ka latvieši var kļūt par pašiem labākajiem ”sing along” dziedātājiem.

Lai sagatavotos pirmajai kopdziedāšanai, interneta lapā singalong.lv pieejamas notis un palīgmateriāls, kur katra balss ir iedziedāta. Ar Ziemassvētku koncertu pasākuma rīkotāji neplāno apstāties, un jau maijā tiks rīkots koncerts, kur tiks kopdziedāta latviešu autoru mūzika.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl