Komentāri

Jau vairākus gadu desmitus ASV un arī citās valstīs popularitāti gūst koru koncerti, kuros ir iespējams uzstāties arī skatītājiem. Tā saukto ”sing along” jeb kopdziedāšanu nu vēlas iedzīvināt arī Latvijā.

Jau šajos Ziemassvētkos gaidāms koncerts, kurā dziedāt varēs ikviens apmeklētājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Diriģenta Inta Teterovska koris “Balsis” angliski runājošajās valstīs populāro ”sing along” dziedāšanas veidu iemēģināja oktobra beigās “Rīgas A Cappella festivāla” laikā. Ņemot vērā publikas atsaucību, nolemts iesākto turpināt.


Diriģents Ints Teterovskis:

Ideja ir tāda, ka ir lielais orķestris, mūziķi uz skatuves, un ir iespēja būt nevis vienkārši klausītājam, bet šī notikuma radītājam. Tu esi sagatavojies, tev līdzi ir notis. Tad skatītāji tiks sadalīti pa soprāniem, altiem, basiem – katrs savās vietās.

Doma par kopdziedāšanas tradīcijas iedzīvināšanu Latvijā radās Mārtiņam Šmitam – Kanādas latvietim, kurš jau vairākus gadus ir pārcēlies uz dzīvi Rīgā. Viņš nešaubās, ka latvieši var kļūt par pašiem labākajiem ”sing along” dziedātājiem.

Lai sagatavotos pirmajai kopdziedāšanai, interneta lapā singalong.lv pieejamas notis un palīgmateriāls, kur katra balss ir iedziedāta. Ar Ziemassvētku koncertu pasākuma rīkotāji neplāno apstāties, un jau maijā tiks rīkots koncerts, kur tiks kopdziedāta latviešu autoru mūzika.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl