Latvijas klimatiskie apstākļi kļūst arvien piemērotāki vīnogulāju audzēšanai

Komentāri

Latvijā lēni, bet mērķtiecīgi aug vīnogu audzētāju skaits. To sekmējušas klimata pārmaiņas – pagarinās rudens/pavasara sezona, kā arī pieprasījums.

Ir vēls rudens, un saimnieks Ģirts Miķelsons vīnogulājus gatavo nākamajam gadam. Tiek nogriezti vecie nokaltušie dzinumi, lai pavasarī vietā augtu jauni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mūža nogali viņš ir nolēmis veltīt sirdslietai un arī izaicinājumam – Latvijas apstākļos darīt vīnu. Apņēmība bija tik liela, ka, pārdevis īpašumu pie Allažiem, jaunu iegādājās aiz Bauskas. Viņš stāsta, ka Bauskas pusē allaž ir nedaudz siltāks nekā citur Latvijā, bet temperatūra nav vienīgais apstāklis. Klāt nākot augsnes mineralitāte.

Realitāte ir tāda, ka četrus gadus aprūpētie stādi pirmo nopietno ražu dos nākamgad. Vīns – vēl vēlāk. Tad arī varēs spriest, vai likmes uzliktas pareizi.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl