Latvijas karavīru skaits Mali misijās varētu mainīties, apliecina Bergmanis

Komentāri

Šodien no iepriekš plaši neizziņotas vizītes Mali, kurā dažādās misijās dien arī Latvijas karavīri, atgriezies aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Ko Latvijas karavīri dara šajā Rietumāfrikas valstī un kādēļ mūsu klātbūtne tajā ir būtiska?

Jau četrus gadus Latvija ar saviem karavīriem piedalās Eiropas Savienības misijā Mali. Šobrīd te dien septiņi Latvijas karavīri, kuri nepiedalās kaujas darbībās, bet apmāca vietējo armiju. Tāpat šogad februārī uz Mali piedalīties jau citā – ANO vadītā misijā – devās vēl viens Latvijas karavīrs. Aizsardzības ministrs pēc vizītes neslēpa – darba apstākļi mūsu karavīriem Rietumāfrikas valstī nav viegli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr neskatoties uz grūtībām Latvijas karavīri iegūstot ne vien neatsveramu pieredzi, bet dodot kopējo artavu starptautiskajā drošībā, lai šī Rietumāfrikas valsts nekļūtu par jaunu “teroristu valsti” un būtu spējīga stāties pretim islāmistu nemierniekiem.

“Mums liekas, ka tas ir ļoti, ļoti tālu, bet īstenībā šis attālums no Mali līdz Vidusjūrai, par ko mēs šeit ļoti daudz gan iepriekšējā gadā, gan arī šobrīd runājam, par migrācijas plūsmām un terorisma draudiem, tas ir ļoti tuvu,” teic Bergmanis.

Daudziem no Mali dienošajiem Latvijas karavīriem ir liela pieredze, viņi piedalījušies gan misijās Irākā, gan Afganistānā. Viņi kā jau karavīri par sadzīves apstākļiem nesūdzas.

Militārā apmācība un padomi tiek doti vienam vietējās armijas vadam. Maliešu karavīri esot augti motivēti un mūsu sniegtajos padomos ieklausoties, bet ar tulka palīdzību.

Vizītes laikā par to, ka Mali armija ir pateicīga un novērtē starptautisko spēku sniegto palīdzību, pārliecinājās arī aizsardzības ministrs, kad viņu pavadošajai automašīnai sprāgusi riepa.

Tomēr Latvijas karavīru skaits ES misijā Mali varētu samazināties, jo to plānots decentralizēt. Savukārt par diviem līdz trīs karavīriem varētu palielināties ANO vadītajā misijā dienošo Latvijas pārstāvju skaits. Lēmumi par to varētu tikt pieņemti jau tuvāko mēnešu laikā.

Foto

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl