Komentāri

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) dalība pret Daesh vērstajā operācijā Irākā tiek plānota līdz 2018. gadam.

Jau ziņots, ka valdība šodien, 22. decembrī, atbalstīja Latvijas karavīru sūtīšanu uz militāro operāciju Irākā – cīņā pret teroristisko grupējumu Daesh. Tāpat pieņemts lēmums, ka karavīri piedalīsies arī ANO misijā Mali.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plānots, ka uz operāciju Irākā jau februārī tiks sūtīti desmit Latvijas karavīru. Viņi iekļausies Dānijas kontingenta sastāvā un mācīs vietējos drošības spēkus. Jāpiebilst, ka mācībās iesaistītais personāls nekādā veidā nepiedalīsies kara darbībā, bet strādās vienā no četriem centriem – Irākas un ASV gaisa spēku bāzē.

Tāpat arī Latvija piedalīsies savā pirmajā ANO misijā – Mali. Par šādu soli lemts, atsaucoties uz Francijas lūgumu. Parīze aicināja sabiedrotos, tostarp Latviju, sniegt tādu palīdzību, kas aizstātu Francijas vienības Mali, tādējādi atbrīvojot spēkus cīņā pret tā dēvēto Islāma valsti. Uz Mali sūtīs trīs Latvijas karavīrus. Bet par dalību abās operācijās galīgais lēmums vēl jāpieņem Saeimai.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl