Latvijas karavīri vairāk ēdīs vietējos produktus

Komentāri

Latvijas karavīriem pēc iespējas vairāk uzturā jālieto daudz kvalitatīvākie vietējie, nevis importa produkti. Ar šādu ideju šodien Aizsardzības ministrijā ar vietējiem lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem tika slēgts līgums par sadarbību Nacionālo bruņoto spēku nepārtrauktā apgādē ar augstākās kvalitātes un vides standartiem atbilstošu produkciju.

Ideja par sadarbību ar vietējiem ražotājiem, kuriem armijas iepirkumos sīvi jākonkurē, piemēram, ar lietuviešiem un poļiem, aizsardzības ministram radusies, apmeklējot zemessardzes bataljonu.

Lai iepirkumos uzvarētu ne tikai lētākā, bet arī kvalitatīvākā produkcija, liela vērība jāpievērš “Zaļās” un “Bordo” karotītes produktiem, kā arī iepirkumus nedrīkst sludināt par lielu pārtikas produktu grozu, kurā bieži tiek iekļautas tieši importa preces.

Armijai likt galdā kvalitatīvas, no vietējiem produktiem gatavotas maltītes kļūs vēl nozīmīgāk, kad šeit nākamgad uzņemsim sabiedroto daudznacionālo bataljona kaujas grupu, uzsvēra līguma parakstītāji. Kādas šobrīd ir karavīru uztura devas un vai viņiem garšo armijā pasniegtās maltītes, par to plašāk stāstīsim ziņās pulksten astoņos.

Video: LNT Ziņu sižets

Lasi vēl