Skaties un novērtē! Latvijas karavīri tiek pie jauna, uzlabota vasaras formastērpa!

6 komentāri
Skaties un novērtē! Latvijas karavīri tiek pie jauna, uzlabota vasaras formastērpa!

Grūtāk pamanāmi, ērtāki lietošanā – Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) pamazām ienāk uzlabotie vasaras formastērpi. Izmaiņas skārušas maskēšanās rakstu, bikšu kabatas un stakli.

Uz jaunā tipa formastērpiem – ar elpojošu audumu un pikseļveida maskēšanās rakstu Latvijas Bruņotie spēki pārgāja 2006. gadā. Uzlabotais formastērps veidots uz iepriekšējā tērpa bāzes. Maskēšanās raksts ieguvis divus papildtoņus – zaļo un haki.

Foto

Maskēšanās raksts veidots, ņemot vērā cilvēka acs, kā arī optisko ierīču uztveršanas īpatnības. Forma, protams, nepadara karavīru neredzamu, bet mazāk redzamu – gan.

Tāpat arī stakles vieta ir padarīta platāka, īpaši gurnu rajonā. “Kad karavīram, ir jāpieliecas, jāsēžas, jātupstas, tas ļauj brīvāk justies un neko nesaplēš,” stāsta Vilis Bauska, NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes štāba priekšnieks.

Viena formastērpa izmaksas ir ap 160 eiro, un tos šuj Latvijā. Pirmie karavīri formastērpus jau saņēmuši un iemēģinājuši. Visus bruņotos spēkus, arī zemessargus, ar formastērpiem plānots apgādāt divu gadu laikā.

Video